Strona główna | ZPRP | Juniorzy młodsi zaczęli od zwycięstwa

Juniorzy młodsi zaczęli od zwycięstwa

 

W pierwszym dniu Turnieju Nadziei Olimpijskich, który rozgrywany jest w Chorzowie, Polska pokonała Słowację 29:26 (20:13), a Węgry zwyciężyły Czechy 31:19 (16:12).

Trener Dariusz Tomaszewski nie mógł skorzystać z trójki zawodników. Piotr Jarosiewicz, Patryk Mauer i Dawid Skrzypczyk pojechali ze starszym rocznikiem na mistrzostwa świata juniorów. Po rocznej przerwie, po ciężkiej chorobie, do drużyny powrócił Krystian Wołowiec. Z kolei Wojciech Hajnos zanotował debiut w reprezentacji Polski juniorów młodszych. 

W meczu przeciw Słowacji wystąpili wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu. – W pierwszej połowie dobrze zagraliśmy w ataku. Zastrzeżenia można mieć do obrony. Do 45 min utrzymywaliśmy wcześniej wypracowaną przewagę. Później nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji i rywale odrobili część strat- podsumował polski szkoleniowiec.

Wyniki 1. dnia:
POLSKA – SŁOWACJA 29:26 (20:13)
POLSKA: Antosik, Pyrka – Milewski 2, Przybysz 2, Komarzewski 1, Hajnos 3, Bulski 1, Orpik, Makowski 2, Chełmiński 2, Wołowiec 4, Olkowski 5, Sobczyk 1, Dudkowski 2, Guziewicz 4, Rogalski.
WĘGRY – CZECHY 31:19 (16:12).