Strona główna | ZPRP | Zaczynają meczem o 6:00 rano

Zaczynają meczem o 6:00 rano

 

Siedemnastu zawodników, w tym trzech bramkarzy, zabierze na mistrzostwa świata juniorów do Rosji (7-20 sierpnia) trener Rafał Kuptel. W zespole zabraknie Macieja Majdzińskiego i Macieja Judyckiego, których wyeliminowały kontuzje. Biało-czerwoni turniej zaczynają w sobotę z Węgrami meczem o godz. 6:00 czasu polskiego.

Polacy w grupie A kolejno w Jekatierynburgu za rywali będę mieli Węgry, Szwecją. Chile, Serbię i Koreę Płd.  Pierwszy mecz w turnieju nasz zespół rozegra o godz. … 6:00 rano czasu polskiego (10:00 miejscowego). Dlatego podczas zgrupowania w Warszawie trening rozpoczynały się odpowiednio wcześniej.


/ Fot. J. Gucma

Czy brak Maćka Majdzińskiego to duże osłabienie drużyny? – zapytaliśmy trenera Kuptela.
Na pewno jest to wartościowy zawodnik. Będzie nam go brakowało, ale z drugiej strony nie ma ludzi niezastąpionych. Musimy sobie bez niego poradzić. Mam nadzieję, że chłopcy jak Kamil Netz czy Wiktor Kawka godnie go zastąpią.

Do Rosji pojedzie trójka bramkarzy. Jak wśród nich wypada ten najmłodszy, Dawid Skrzypczyk?
To chłopak o dużych możliwościach. Fajnie się wkomponował w zespół. W sparingu z KPR Legionowo dobrze wypadł.

Jak można porównać mistrzostwa Europy do mistrzostw świata?
To są podobne zawody. Dobrze mieć równą szesnastkę zawodników, aby każdy z nich dokładał swoją cegiełkę. Musimy odpowiednio rozłożyć siły. Na początku turnieju mamy dwa ciężkie mecze. Na końcu rozgrywek grupowych zmierzymy się z Serbią i Koreą Płd. Marzymy o tym, aby awansować dalej i dlatego trzy ostatnie spotkania musimy wygrać. Żadnego meczu nie odpuścimy.

Pana zespół ma za sobą rozegranych już wiele meczów. Jak to wpływa na rozwój mentalny zawodników?

Na pewno jest  już z tym coraz lepiej. Pamiętajmy jednak, że w składzie zabraknie aż pięciu kontuzjowanych zawodników. Są to Majdziński, Judycki, Cichocki, Skibiński i Rolka. Ostatni z nich zgłosił nam , że ze zdrowiem już wszystko w  porządku. Niestety wcześniej zostały już wysłana lista zgłoszeniowa i nie można było z niego skorzystać. W obecnym składzie jest tylko sześciu chłopaków, którzy grali w mistrzostwach Europy. Po tej imprezie wiadomo było, że muszą zajść zmiany w drużynie. Teraz kontuzje trochę pokrzyżowały nam plany. Świadomość zespołu rośnie. Kilku z nich pochodzi z małych miejscowości i tak naprawdę nie widziało jak wyglądają finały mistrzostw Polski.

Bartosz Kowalczyk przeszedł do Azotów Puławy, Maciej Majdziński do HSV Hamburg. A czy widać zainteresowanie znanych klubów innymi zawodnikami tej kadry?
Jakub Skrzyniarz wrócił do Lubina, Patryk Biernacki szykuje się do przenosin do Pogoni Szczecin Sam jestem ciekaw czy oni będą grali, czy też będą wypożyczeni. Przeskok z juniora do seniora do duża zmiana. Wcześniej gali w I lidze lub SMS, a teraz znajdą się w seniorskiej piłce. Kowalczyk w meczach SMS grał 100 procent czasu, a teraz nie podejrzewam, że tak samo będzie w Azotach.  Sam trening z trzecim zespołem Superligi, jakiś czas grania powinien zaowocować w przyszłości.

Plan meczów Polaków (czasu polskiego)

sobota, 08.08.
06:00 Węgry – Polska

poniedziałek 10.08.
12:00 Polska – Szwecja

wtorek, 11.08.
16:00 Polska – Chile

czwartek, 13.08.
16:00 Serbia – Polska

piątek, 14.08.
12:00 Korea Płd. – Polska

Kadra Polski na MŚ 2015:

Bekisz Miłosz  – TS ZEW Świebodzin – SMS
Sićko Szymon – MOKS Słoneczny Stok Białystok – SMS
Bis Bartłomiej – KS Vive Tauron Kielce
Foluszny Patryk – KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
Mauer Patryk – UKS Dziewiątka Legnica
Kowalczyk Bartosz – KS Azoty Puławy – SMS
Skiba Bartosz – MSPR Siódemka Miedź Legnica
Kaźmierczak – Mateusz ChKS Łódź
Biernacki Patryk – ChKS Łódź
Kawka Wiktor – MKS Padwa Zamość
Skrzypczyk Dawid – KS Gwardia Opole
Moryto Arkadiusz – MKS Padwa Zamość
Netz Kamil – MKS Brodnica
Skrzyniarz Jakub – KS Zagłębie Lubin – SMS
Salacz Paweł – MKS Olimp Grodków – SMS
Moryń Jakub – SPR Wisła Płock
Jarosiewicz Piotr – UKPR Agrykola Warszawa – SMS.