Strona główna | ZPRP | Hiszpanie ponownie lepsi

Hiszpanie ponownie lepsi

 

W rewanżowym meczu juniorów, rozegranym w Opolu, Polska uległa Hiszpanii 19:29 (12:15). Dwa dni wcześniej również triumfowali goście 23:27. Oba zespoły przygotowują się do sierpniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Rosji.

Hiszpanie początkowo prowadzili 1-2 bramkami. Drużyna Rafała Kuptela zdołała doprowadzić do remisu 11:11. Później zaczęła się zarysowywać coraz wyraźniejsza przewaga rywali.

– Po przerwie mieliśmy problemy duże problemy ze zdobyciem bramki. Nie radziliśmy sobie z obroną 3-2-1.  Wymuszało to nasze błędy w ataku, po których Hiszpanie wyprowadzali kontry. Wolę jednak przegrać po walce z dobrym zespołem niż cieszyć się z wygranej ze słabeuszem np. Litwą – ocenił Kuptel.

Kadrowicze przed odlotem do Rosji 2 sierpnia zbiorą się na krótkie zgrupowanie w Warszawie. Polski szkoleniowiec zapowiedział, że na mundial zamierza zabrać 17 zawodników.

/ Fot. Donat Przybylski

POLSKA – HISZPANIA 19:29 (12:15)

POLSKA: Skrzyniarz, Foluszny, Skrzypek – Salacz, Kowalczyk, Kawka, Niedziółka, Kaźmierczak, Sićko 4, Biernacki 2, Bis, Moryto 3, Moryń, Mauer 2, Skiba, Netz 7, Jarosiewicz 1.