Strona główna | ZPRP | Walczyli, ale przegrali

Walczyli, ale przegrali

 

Polska przegrała w Komprachcicach z Hiszpanią 23:27 (11:16) w meczu towarzyskim reprezentacji juniorów. Rewanż zaplanowano na niedzielę w Opolu. Oba zespoły przygotowują się do sierpniowych mistrzostw świata, których gospodarzem będzie Rosja.

Goście przez większość spotkania dyktowali warunki gry. Od początku drugiej połowy polskiej bramki bronił Dawid Skrzypek. Ten zawodnik rocznika 1998 dopiero od niedawna jest w szerokiej kadrze drużyny Rafała Kuptela. Skrzypek bronił z dużym wyczuciem (został wybrany najlepszym polskim zawodnikiem meczu). M.in. dzięki jego interwencjom gospodarze odrobili straty i w 52 min wyszli na prowadzenie 22:20. 

– Ośmiominutowy przestój spowodował, że rywale zakończyli występ zwycięstwem. Popełniliśmy za dużo błędów technicznych, w sumie 16. Jak na tak dobry zespół, jakim jest Hiszpania, to zdecydowanie za dużo – podsumował trener Kuptel. 


/ Fot. Donat Przybylski

POLSKA – HISZPANIA 23:27 (11:16)

POLSKA: Skrzyniarz, Foluszny, Skrzypek – Salacz, Kowalczyk 1, Bis 1, Kawka, Biernacki, Netz 5, Skiba 2, Sićko 5, Jarosiewicz 4, Mauer 2, Moryto 3, Bekisz, Moryń.