Strona główna | PGNiG Superliga Kobiet | Euro 2016 i przedsezonowa prezentacja

Euro 2016 i przedsezonowa prezentacja

 

Na pięknie położonym polu golfowym w Tokarach nieopodal Gdyni odbyła się prezentacja drużyny Vistalu Gdynia przed sezonem 2015/2016. W sobotnie, wietrzne popołudnie nie zabrakło ryku harleyów, lekcji jazdy konnej i gry w golfa oraz animacji w namiocie EHF EURO 2016.

Tokary Golf Club ugościł ponad 200 sympatyków piłki ręcznej – wśród nich byli przedstawiciele władz Gdyni, sponsorzy i partnerzy klubu, liczni przedstawiciele mediów i duża grupa kibiców aktualnych wicemistrzyń kraju i zdobywczyń Pucharu Polski. Po części oficjalnej, podczas której były przemówienia, gratulacje i podziękowania oraz oficjalna prezentacja drużyny Vistalu Gdynia na sezon 2015/2016, spotkanie przekształciło się w sympatyczny piknik na świeżym powietrzu.

Dużą atrakcją – szczególnie dla najmłodszych – był okazały namiot EHF EURO 2016, w którym obecne w Tokarach dzieci z zapałem rywalizowały w twisterze – grze promującej Miasta Gospodarzy przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Były też oczywiście wszędobylskie maskotki EHF EURO 2016, z którymi niemal każdy chciał sobie zrobić zdjęcie.

Sezon PGNiG Superligi Kobiet rozpoczyna się na początku września, a już na inaugurację rozgrywek dojdzie do pierwszych w historii żeńskiego szczypiorniaka derbów Trójmiasta, w których beniaminek, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk, zmierzy się z Vistalem Gdynia. Podczas tego meczu na pewno nie zabraknie akcentów związanych z EHF EURO 2016.