Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 97 Handball Polska

Ukazał się nr 97 Handball Polska

 

Ukazał się nr 97 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem nagród jest pięć. Są to mini-maskotki EHF Euro 2016.

W najnowszym numerze na czoło wydarzeń wysunęło się losowanie finałowych grup styczniowych mistrzostw Europy. Trafiliśmy na Serbię, Macedonię i Francję. Łatwo o punkty Biało-czerwonym nie będzie, ale jak zawsze zawody z ich udziałem to gwarantowane emocje. Jako gospodarz tej ceremonii zebraliśmy, my Polacy, bardzo pochlebne oceny ze strony władz EHF, innych federacji i kibiców. Przy okazji ostatnim sprawdzianem dla Tauron Areny Kraków był mecz Polska-Dania. Trener Skandynawów, Gudmundur Gudmudsson bardzo chwalił atmosferę w hali stworzoną przez naszych fanów.  

Koniec sezonu to zawsze początek transferowej karuzeli. Kamil Syprzak na naszych łamach wyjawia dlaczego wcześniej nie mógł oficjalnie potwierdzić przejścia do słynnej Barcelony. Trener naszej reprezentacji, Michael Biegler już oficjalnie rozpoczął pracę w HSV Hamburg. Niemiecki szkoleniowiec uspokaja polskich kibiców, że EHF Euro 2016 to dla niego absolutny priorytet.

Trochę w cieniu męskiej kadry są „Aniołki” Rasmussena. Dla naszej kobiecej reprezentacji, pod wodzą duńskiego trenera, awans do finałów mistrzostw świata jest trzecim z kolei, rozpatrując imprezy wysokiej rangi. Polki bez większych problemów wyeliminowały Ukrainę. Jedna z naszych eksportowych gwiazd, Kinga Byzdra, zdobyła wraz z koleżankami z Buducnosti Podgorica Puchar Europy.

Na podium Ligi Mistrzów stanęli również zawodnicy Vive Tauronu Kielce. Zespół Tałanta Dujszebajewa w Kolonii liczył zapewne na więcej, ale powtórzenie trzeciego miejsca sprzed dwóch lat potwierdza fakt, że mistrz Polski w ostatnim okresie to absolutna elita europejskich klubów. W kolejnym sezonie tych rozgrywek ponownie zobaczymy dwa polskie zespoły, ponieważ Orlen Wisła Płock otrzymała dziką kartę.

W numerze poczesne miejsce przeznaczyliśmy na podsumowanie rodzimych rozgrywek o medale mistrzostw Polski. Wśród panów hegemonię potwierdziły dwa kluby, Vive i Wisła, ale pierwszy w historii brąz wywalczyły puławskie Azoty. Natomiast rywalizację pań wygrał MKS Selgros Lublin, mocno naciskany przez młodzież z Vistalu Gdynia. Dopiero piąta lokata Zagłębia Lubin to na pewno duża niespodzianka.

Finał IV edycji akcji „Szczypiorniak na Orlikach”, którego gospodarzem był Kraków, zgromadził rekordową liczbę ponad 16 000 uczestników.

To oczywiście nie wszystkie materiały, które publikujemy w tym numerze. Zapraszamy do lektury.