Strona główna | Piłka Plażowa | Startują ME w piłce ręcznej plażowej!

Startują ME w piłce ręcznej plażowej!

 

W dniach 30 czerwca – 5 lipca hiszpańskie Lloret de Mar będzie areną Mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej. W turnieju udział weźmie aż 26 zespołów – 14 w rywalizacji kobiet i 12 w rywalizacji mężczyzn. W akcji zobaczymy obie polskie reprezentacje. Stawka jest wyrównana, a najlepsze drużyny wywalczą awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw świata, które odbędą się na Węgrzech.

Promocję do czempionatu globu zagwarantują sobie trzy najlepsze ekipy turnieju męskiego oraz cztery żeńskiego. Jeżeli wśród tych drużyn znajdą się Węgrzy lub Węgierki, czyli gospodarze czempionatu globu, pula automatycznie wzrośnie – odpowiednio do czterech oraz pięciu miejsc.

Biało-czerwone trafiły do grupy A, a ich rywalkami będą kolejno Włoszki, Węgierki, Niemki, Szwajcarki, Serbki oraz Rosjanki.

Pierwszego dnia mistrzostw Polki rozegrają trzy mecze, następnie dwa i jeden.

W grupie B rywalizować będą Norwegia, Ukraina, Hiszpania, Chorwacja, Szwecja, Czarnogóra i Holandia.

PEŁEN PLAN GIER GRUPY A ME (KOBIETY) [plik JPEG]

Tymczasem Biało-czerwoni również trafili do grupy A i zagrają kolejno z Ukrainą, Hiszpanią, Chorwacją, Szwecją oraz Niemcami.

Pierwszego dnia mistrzostw Polacy rozegrają dwa mecze, podobnie drugiego, a trzeciego jeden.

W grupie B o punkty walczyć będą Rosja, Serbia, Węgry, Norwegia, Szwajcaria i Włochy.

PEŁEN PLAN GIER GRUPY A ME (MĘŻCZYŹNI) [plik JPEG]

Do dalszych gier awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy – zarówno w rywalizacji kobiet jaki i mężczyzn.

Co ciekawe w Lloret de Mar nie zobaczymy Duńczyków, gospodarzy poprzedniego czempionatu Starego Kontynentu, którzy przed dwoma laty wywalczyli dwa medale – srebro w rywalizacji kobiet i brąz w rywalizacji mężczyzn.

Pozostali medaliści z 2013 roku zjawili się w komplecie. Tytułu wśród panów bronią Chorwaci (mistrzowie także z 2009 i 2011 roku!),  srebrny medal przypadł w udziale Rosjanom. Wśród Pań wciąż urzędującymi mistrzyniami Europy są Węgierki, a brązowe medale w 2013 roku wywalczyły Norweżki.

Z kolei absolutnym debiutantem w ME w piłce ręcznej plażowej jest drużyna Czarnogóry. Obie niemieckie ekipy wracają do rywalizacji po raz pierwszy od 2007 roku.

    

Wszystkie mecze odbywające się na boisku centralnym, w tym dwa z udziałem polskich zespołów (Polska – Hiszpania mężczyzn 30.06 oraz Polska – Niemcy kobiet 01.07) będzie można zobaczyć na żywo za pośrednictwem internetu na http://lloretbeachhandball.com/live-tv/.

Z pozostałych spotkań będą prowadzone bezpośrednia relacje tekstowe na http://ticker.ehf.eu.

Warto dodać, że bezpośrednio przed turniejem seniorskim w Lloret odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2015. Oto jak prezentuje się podium tej imprezy:

Kategoria kobiet – 1.Węgry / 2.Hiszpania / 3.Niemcy

Kategoria mężczyzn – 1.Rosja / 2.Chorwacja / 3.Hiszpania

(JKM)