Strona główna | ZPRP | Szczęście nam dopisało

Szczęście nam dopisało

 

To było dla nas szczęśliwe losowanie. Z pierwszego koszyka trafiliśmy na Kubę, a z szóstego uniknęliśmy Serbii lub Niemiec. Na ten moment nic nie wiemy o kubańskim zespole. Będziemy o tej drużynie zbierać informacje, w grudniu będziemy należycie przygotowani do walki – ocenił Kim Rasmussen podział grup finałów MŚ Dania 2015.


Fot. Ł. Laskowski Pressfocus

Z Kubą zagramy pierwszy mecz w grupie. A co można powiedzieć o pozostałych rywalach Polek z pierwszej fazy?

Szwecję uważam za najpoważniejszego faworyta do wygrania naszej grupy. Handball, który aktualnie prezentuje jest bardzo dobry. Holandia nie jest dla nas najlepszym rywalem. Tez zespół gra bardzo szybką piłkę, dużo jeden na jeden. Możemy spodziewać się bardzo wyczerpującego spotkania z tym zespołem. Chiny i Angolę obowiązkowo powinniśmy pokonać. Nie będzie to jednak żaden spacerek niczym gra przeciw Argentynie.

Jaki cel zostanie postawiony polskiej reprezentacji przed tym turniejem?
Chcemy awansować do ćwierćfinału, to zapewni udział w kwalifikacjach olimpijskich. Wyznaczony cel oznacza, że w TOP 16 musimy zwyciężyć. Mamy doświadczenie wyniesione z mistrzostw świata w Serbii. Podkreślę, że zależy mi na dobrej grze w grupie i awansie do czołowej ósemki turnieju.

Co może pan powiedzieć o hali w Naestved, czyli tam, gdzie swoje mecze w pierwszej fazie będą rozgrywały Polki?
To zupełnie nowy obiekt, mogący pomieścić ok. 4000 widzów. Oczekuję, że hala będzie pełna, że nie zabraknie w niej polskich kibiców. Cieszę się, że zagramy w tym mieście. Obiekt położony jest 45 minut jazdy samochodem od mojego domu. Na meczach mogę więc spodziewać się obecności mojej rodziny i przyjaciół.

Kto jest głównym kandydatem do złotego medalu?
Oczywiście gospodarz mistrzostw – Dania, ale także Norwegia i bardzo niebezpieczna Francja. W tej chwili Brazylia nie prezentuje takiej siły jak dwa lata temu.

Plan meczów Biało-czerwonych

5.12. g. 19:30 Kuba – Polska
6.12. g. 17:15 Polska – Szwecja  
8.12. g. 16:00 Polska – Chiny
9.12. g. 16:00 Angola – Polska
11.12. g. 18:15 Holandia – Polska.