Strona główna | ZPRP | Egzotyczne rywalki na drodze Polek

Egzotyczne rywalki na drodze Polek

 

Kuba, Szwecja, Holandia, Chiny i Angola będą rywalami polskich szczypiornistek w fazie grupowej MŚ 2015. Biało-Czerwone losowanie mogą uznać za udane.

– W ostatnim czasie dobrze grało się nam z Norweżkami. Tak naprawdę nie zwracam jednak uwagi na to z kim zagramy. Chciałbym tylko, żeby losowanie było dla nas pomyślne – mówił przed środową ceremonią selekcjoner polskiej kadry, Kim Rasmussen. Duński szkoleniowiec po losowaniu może być zadowolony – Biało-Czerwone uniknęły teoretycznie najtrudniejszych rywali.

Rozstawienie dopiero w 4. koszyku sprawiało, że Polki mogły w fazie grupowej mogły trafić na niezwykle wymagających przeciwników. Ostatecznie jednak los uśmiechnął się do naszych szczypiornistek i rywalem Biało-Czerwonych w grupie B została m.in. Kuba i Angola zamiast Dunek, Brazylijek, Niemek czy Norweżek.

Polki swoje mecze podczas MŚ 2015 rozgrywać będą w Naestved. Pozostałe grupy rywalizować będą w Herning, Kolding oraz Frederikshavn. Turniej rozegrany zostanie w dniach 5-20 grudnia.

Biało-Czerwone w Danii bronić będą 4. miejsca wywalczonego przed dwoma laty w Serbii. Awans do 1/8 finału wywalczą po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup. Miejsce w ćwierćfinale da z kolei najprawdopodobniej prawo gry w turnieju kwalifikacyjnym do IO 2016 w Rio de Janeiro.

Podział grup MŚ 2015 kobiet:

Grupa A (Herning): Dania, Czarnogóra, Węgry, Japonia, Tunezja, Serbia

Grupa B (Naestved): Kuba, Szwecja, Holandia, POLSKA, Chiny, Angola

Grupa C (Kolding): Brazylia, Francja, Argentyna, Korea Południowa, DR Konga, Niemcy

Grupa D (Frederikshavn): Norwegia, Hiszpania, Rumunia, Rosja, Portoryko, Kazachstan