Strona główna | ZPRP | Rasmussen: Będziemy walczyć z każdym!

Rasmussen: Będziemy walczyć z każdym!

 

Po zwycięskim dwumeczu z Ukrainą reprezentacja Polski kobiet awansowała do turnieju finałowego Mistrzostw Świata, który w grudniu odbędzie się w Danii. – Będziemy walczyć z każdym, kogo przydzieli nam los. Jeżeli zagramy na 100% swoich możliwości, stać nas na znakomite wyniki – zapowiada trener reprezentacji Polski Kim Rasmussen przed dzisiejszym losowaniem grup pierwszej fazy turnieju.

Przed Polkami upragnione wakacje, jednak już teraz planowane są zgrupowania reprezentacji w najbliższych miesiącach, by przygotować drużynę do walki o najwyższe cele. Zanim Biało-czerwone wystąpią na Mistrzostwach Świata przyjdzie im stoczyć pierwszy bój o bilety na europejski czempionat.

– Teraz naszym głównym celem są kwalifikacje do Mistrzostw Europy. W październiku rozegramy pierwsze dwa mecze, w których naszymi przeciwnikami będą reprezentacje Finlandii i Słowacji. Później będziemy już mogli przygotować się do Mistrzostw Świata. W związku z tym planowany jest turniej w Polsce, jednak nie znamy jeszcze miejsca i drużyn, z którymi się zmierzymy – wyjaśnia trener reprezentacji Polski.

Turniej w Danii będzie trzecią z rzędu imprezą rangi mistrzowskiej z udziałem Polek. Losowanie grup odbędzie się 24 czerwca w duńskim Kolding. Na kogo chciałby trafić szkoleniowiec Biało-czerwonych?

– Przede wszystkim chciałbym zmierzyć się z drużynami, które będziemy w stanie pokonać. Jeśli chodzi o dyspozycję naszych rywalek, to nie interesujemy się tym aż tak bardzo, skupiamy się przede wszystkim na własnej grze, taktyce, koncentracji.  

Jeżeli chodzi o losowanie to wiadomo, że przyjdzie się nam zmierzyć z przynajmniej teoretycznie silniejszymi od nas zespołami. Patrząc na styl trochę mniej odpowiadają nam drużyny, które grają szybką piłkę ręczną. Dlatego nie chcielibyśmy grać z Holandią czy Hiszpanią, z grona potentatów wybrałbym chyba Norwegię – ocenia Rasmussen.

– W ostatnim czasie dobrze nam się grało z Norweżkami. Na Mistrzostwach Europy stoczyliśmy z nimi wyrównany bój. Wtedy jeszcze przegrany, jednak kilka miesięcy później, w Golden League, udało nam się wygrać. Tak naprawdę nie zwracam uwagi na to z kim zagramy. Chciałbym tylko, żeby losowanie było dla nas pomyślne – dodaje.

Ostatnie Mistrzostwa Świata były dla Polek bardzo udane. Po znakomitej postawie w serbskim turnieju Biało-czerwone zajęły czwarte miejsce. W Danii niezwykle istotne będzie uplasowanie się w pierwszej ósemce, która zagwarantuje sobie awans do Igrzysk Olimpijskich. – Naszym celem będzie zajęcie drugiego lub trzeciego miejsca w grupie, co w dalszej fazie mistrzostw pozwoli nam myśleć o dobrym wyniku końcowym. Będziemy walczyć z każdym, kogo przyniesie nam los – zapowiada Kim Rasmussen.