Strona główna | Rozgrywki Młodzieżowe | Z Ryjewa w wielki świat

Z Ryjewa w wielki świat

 

Ryjewo to miejscowość licząca 2,5 tys. mieszkańców. W tegorocznej edycji IV edycji ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach” w kategorii dziewcząt  triumfował zespół z tej miejscowości.  

– Założenie jest takie, że pracujemy na potrzeby dużych klubów. Po 14 latach pracy możemy pochwalić się tym, że ośmiu naszych wychowanków ma podpisane kontrakty z zespołami Superligi – powiedział trener SP Ryjewo Sławomir Lewalski. 

Szkoleniowiec przyznał, że marzenia o uczestnictwie w tej imprezie przeszły oczekiwania jego podopiecznych. – Jestem pierwszy raz na takim turnieju. A jestem zafascynowany tym jak to Związek zorganizował. Skompletowanie strojów, przygotowanie gadżetów, możliwość spotkania z kadrą. Ta wielka hala, finał z naszym udziałem. Na mnie robi to wrażenie, to na dzieciach na pewno też. Dodam, że dla dziewcząt w Ryjewie nie ma alternatywy uprawiania innego sportu – zakończył.

/ Fot. J. Gucma

Po raz pierwszy do finałów turnieju awansowała SP21 Płock. – Jesteśmy jedną klasą sportową, która trenuje ze sobą już trzeci rok. Znamy swoje miejsce w szeregu, ale po cichu liczyliśmy na medal. Z Płocka, gdzie są cztery podstawówki zajmujące się piłką ręczną, bardzo trudno jest awansować – ze swej strony przyznał trener najlepszej drużyny w kategorii chłopów, Łukasz Świątek.