Strona główna | ZPRP | Ostatni raz w Krakowie przed Euro 2016

Ostatni raz w Krakowie przed Euro 2016

 

Już dzisiaj o godz. 20.00 w Tauron Arena Kraków Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegra towarzyskie spotkanie z Danią, które będzie kolejnym etapem przygotowań do styczniowych mistrzostw Europy. Mecz z wicemistrzami Starego Kontynentu to ostatnia szansa dla kibiców, aby przed EURO 2016 zobaczyć w Krakowie drużynę narodową.

„Każdy mecz jest dla nas bardzo ważny, szczególnie w miejscu, które będzie naszym domem na EURO. To jest dla nas ostatnia szansa, aby pokazać się przed kibicami w Krakowie. Wiemy już z kim zagramy na ME, mamy mocną grupę i wsparcie kibiców będzie bardzo potrzebne” – powiedział trener Michael Biegler.

Spotkania Polski i Danii to historia światowego szczypiorniaka, żeby przypomnieć tylko pamiętne mecze, które zapewniały naszej narodowej drużynie medale mistrzostw świata: zwycięstwo 23.22 w meczu o brąz w 1982 roku, wygrany 36:33 po dwóch dogrywkach półfinał w 2007 oraz zwycięskie spotkanie o brąz 31:23 w 2009 roku.

Za kadencji Michaela Bieglera Polacy dwukrotnie grali z Duńczykami i oba mecze przegrali, w 2013 21:25 a w tegorocznych MŚ w Katarze 27:31. To zatem doskonała okazja na zakończenie tej serii, tym bardziej, iż Tauron Arena Kraków jak do tej pory jest szczęśliwa dla polskich piłkarzy ręcznych. Oba majowe mecze z Rumunią oraz Egiptem zakończyły się bowiem zwycięstwami Biało-czerwonych.

Obrotowy Reprezentacji Polski Bartosz Jurecki liczy, że mecz z Duńczykami wydłuży tę passę – „Chcemy, aby krakowska arena była naszą twierdzą. Liczę, że kibice nam w tym pomogą. Gra w Polsce to zawsze fantastyczne przeżycie, jest świetna atmosfera, tutaj dodatkowej motywacji nie potrzeba. Chcielibyśmy poczuć przedsmak tego, co się będzie działo podczas ME”. Wszystkich kibiców przybywających na mecz zapraszamy już od południa na krakowski rynek, gdzie przygotowana została strefa kibica.

Niewielka pula biletów na spotkanie Polska-Dania jest jeszcze dostępna na www.ebilet.pl oraz w kasach hali. Przed meczem w krakowskiej arenie o godz. 15.00 rozpoczną się mecze o medale wielkiego finału ogólnopolskiej akcji Szczypiorniak na Orlikach, w której w tym roku wzięło udział rekordowe 16000 dzieci z całej Polski. Zwycięzców czwartej edycji programu skierowanego do najmłodszych adeptów piłki ręcznej poznany po godz. 17.00.