Strona główna | ZPRP | Ceremonia na wysokim poziomie

Ceremonia na wysokim poziomie

 

Losowanie grup finałowych EHF Euro 2016 wywołało wiele komentarzy. Reprezentanci Polski na gorąco dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Przeczytaj opinie Karola Bieleckiego i Michała Szyby.

/Fot. Ł.Laskowski (Pressfocus)


Karol Bielecki:

O grupie

Grupa na pewno nie jest łatwa, ale mistrzostwa Europy właśnie to mają do siebie. Chcąc coś osiągnąć trzeba zagrać bardzo dobry turniej. Dostaliśmy bardzo mocnych przeciwników – Francję oraz Macedonię i Serbię, czyli zespoły bardzo nieobliczalne, mające zawodników grających w najlepszych klubach na świecie. Musimy naprawdę zagrać na poziomie.


O ceremonii losowania

Nie byłem co prawda na innych, ale ta była na wysokim poziomie. Organizatorzy, Kraków oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce pokazali, że potrafią fajnie zorganizować takie uroczystości.


O dotychczasowych meczach z Francją i Macedonią

Z Francją mecze zawsze były zacięte i rzeczywiście, często kończyły się porażką. Z Macedonią doznaliśmy dwóch porażek, ale tych meczów nie było dużo. Taki jest jednak sport, wszystko przed nami. Passy mają to do siebie, że kiedyś się kończą, więc mam nadzieję, że Francuzów i Macedończyków złamiemy w domu.


Michał Szyba
:

O losowaniu

Mogło być gorzej, mogło być lepiej. Liczyliśmy się z tym, że w styczniu czekać nas będą ciężkie mecze, bo nie ma słabych drużyn w Europie. Czeka nas walka, tym bardziej, że do Krakowa zawitają temperamentne bałkańskie narody – Serbia i Macedonia. 


O Francji

Francuzów nie trzeba przedstawiać, ale przypomnę, że na poprzednich mistrzostwach przegraliśmy z nimi tylko dwoma bramkami. Z każdym można powalczyć, co pokazaliśmy w Katarze w meczach z Chorwacją czy Hiszpanią, z którymi przecież długo nie wygraliśmy. Francuzów też trzeba będzie przełamać.


O losowaniu Białorusi i Czarnogóry

To były teoretycznie najsłabsze drużyny razem z Czarnogórą, ale tylko teoretycznie, bo jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, w Europie już nie ma słabych drużyn. To zdecydowanie trudniejszy turniej niż mistrzostwa świata.


O pozostałych grupach

Chorwaci trafili chyba dość łatwo, są zdecydowanym faworytem grupy. Jeśli chodzi o grupę C, to nie zazdroszczę żadnej z drużyn, bo taka klasyfikacja mogłaby być na koniec tego turnieju. Grupa D też wygląda na wyrównaną.