Strona główna | ZPRP | Specjalne wydanie Magazynu Polska 2016

Specjalne wydanie Magazynu Polska 2016

 

Piątkowe losowanie grup EHF EURO 2016 i sobotni mecz Polska – Dania: te tematy zdominują dzisiejszy Magazyn Polska 2016. Start programu w czwartek o godzinie 20:00 na Polsat Sport News.

Już w piątek szesnaście reprezentacji, które awansowały na styczniowe EURO 2016 pozna swoich rywali w walce o prymat na Starym Kontynencie. Drużyny rozlosują cztery gwiazdy światowej piłki ręcznej: Mads Mensah Larsen z Danii, Andreas Wolff z Niemiec, Ivan Cupić z Chorwacji oraz bramkarz reprezentacji Polski Sławomir Szmal. Nad prawidłowym przebiegiem ceremonii czuwać będzie natomiast Prezydent EHF-u Jean Brihault, który pojawi się także w dzisiejszym Magazynie Polska 2016.

Losowanie będzie więc głównym tematem dzisiejszego programu, który nagrany zostanie w wyjątkowej scenerii Tauron Kraków Areny. Krakowska hala będzie także gościć zarówno ceremonię losowania, jak i sobotni mecz Polska – Dania, który będzie jednym z ostatnich testów przed styczniową imprezą. O przygotowaniach do EURO 2016 opowie Marcin Herra, który razem z Brihault zasiądzie w studiu w pierwszej części Magazynu.

Druga część poświęcona już zostanie w całości sobotniemu spotkaniu Polaków z Duńczykami. Zawodnicy ze Skandynawii przyjadą do Krakowa nieco osłabieni, a największą stratą będzie brak jednego z najlepszych rozgrywających świata Mikkela Hansena. W polskiej drużynie nie zagra na pewno Andrzej Rojewski, który także zasiądzie dziś wieczorem w krakowskim studiu. Wraz z nim formę Polaków i plan na Duńczyków zdradzi drugi trener kadry Jacek Będzikowski.

W dzisiejszym magazynie zobaczymy także wiele materiałów zapowiadających losowanie grup EURO. Przedstawimy między innymi zasady losowania, a także potencjalnych rywali biało-czerwonych w pierwszej fazie imprezy. Podsumujemy także miniony tydzień w piłce ręcznej.

 Magazyn Polska 2016 już dziś o 20:00 w Polsat Sport News.