Strona główna | ZPRP | Zegar w Krakowie odmierza czas do Euro

Zegar w Krakowie odmierza czas do Euro

 

Na 211 dni przed Mistrzostwami Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 na Rondzie Matecznego w Krakowie uruchomiony został zegar odmierzający czas do startu EHF EURO 2016. „Ten zegar ma za zadanie przypominać krakowskim kibicom, że najważniejsze wydarzenie w historii polskiej piłki ręcznej zbliża się wielkimi krokami” – powiedział Prezydent Miasta Jacek Majchrowski.

– To wielkie święto, na które czekają wszyscy mieszkańcy. Jesteśmy dumni, że w najbliższych dniach na Kraków będą zwrócone oczy całego świata piłki ręcznej. Dokładnie tak samo będzie za pół roku, kiedy to właśnie pod Wawelem rozpocznie się EURO 2016, drużyny będą tutaj walczyć o medale, a co dla polskich kibiców jest najważniejsze w Krakowie będzie grała również nasza reprezentacja” – podkreślił Prezydent Majchrowski.

Uruchomienie zegara rozpoczęło trzydniowe święto z EURO 2016 w Krakowie. W piątek 19 czerwca w Centrum Kongresowym ICE odbędzie się Losowanie Grup Finałowych (będzie je można oglądać na żywo na krakowskim rynku, początek o 14.30) a dzień później w TAURON Arena Kraków Polska zagra z Danią. „W tym tygodniu Kraków jest stolicą europejskiej piłki ręcznej. Miasta Gospodarze oraz Region Małopolska to nasi kluczowi partnerzy. Mistrzostwa Europy to impreza, która także promuje Polskę, a jednymi z największych beneficjentów będą właśnie miasta. Pragnę podkreślić, że w zespołowej atmosferze codziennie pracujemy tak, aby było to wspaniałe wydarzenie łączące sportowców i kibiców z całej Europy. W takim duchu przygotowujemy się do mistrzostw” – powiedział Wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016 Marcin Herra.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej to najważniejsze wydarzenie w prawie 100-letniej historii polskiej piłki ręcznej organizowane we współpracy z Europejską Federacją Piłki Ręcznej, Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz Miastami Gospodarzami: Krakowem, Katowicami, Gdańskiem oraz Wrocławiem a także Regionem Małopolska. EURO 2016 odbędzie się Polsce w dniach 15-31 stycznia przyszłego roku.