Strona główna | ZPRP | Jurecki: Nie boimy się nikogo

Jurecki: Nie boimy się nikogo

 

Już w najbliższą sobotę, 20 czerwca Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegra towarzyskie spotkanie z Danią, które będzie kolejnym etapem przygotowań do styczniowych mistrzostw Europy. Mecz z wicemistrzami Starego Kontynentu to bardzo ważny, bo ostatni test pod Wawelem przed EHF EURO 2016.

– Moim największym marzeniem jest, aby zawodnicy poczuli się tutaj jak w domu, dlatego przyjechaliśmy w komplecie. Są z nami nawet ci, którzy są  obecnie kontuzjowani jak np. Mariusz Jurkiewicz – powiedział trener Michael Biegler.

Rozgrywający polskiej reprezentacji kilka tygodni temu zerwał więzadła krzyżowe i czeka go kilkumiesięczna przerwa. Trener Biegler na razie nie bierze pod uwagę, że Jurkiewicza mogłoby zabraknąć na ME – Rehabilitacja przebiega prawidłowo. Byłem przerażony jak zaraz po odniesieniu kontuzji, wszyscy zaczęli szukać zastępstwa dla Mariusza. W tym momencie jest zbyt wcześnie, abyśmy musieli reagować i szukać innych rozwiązań.

Mecz z Danią będzie trzecim spotkaniem Polaków w Tauron Arenie Kraków. Oba poprzednie zakończyły się zwycięstwami. Można jeszcze nabywać bilety na to spotkanie za pośrednictwem strony www.ebilet.pl. Stacjonarna sprzedaż odbywać się będzie w kasach hali w dniach 18-20 czerwca w godz.10-20. 
Obrotowy Reprezentacji Polski, Bartosz Jurecki liczy, że kibice po raz kolejny nie zawiodą. – Gra w Polsce to fantastyczne przeżycie dla nas. Kibice dopisują, jest świetna atmosfera, tutaj dodatkowej motywacji nie potrzeba. Chcielibyśmy poczuć przedsmak tego, co się będzie działo podczas ME – powiedział.
Dzień przed meczem, 19 czerwca o 14.30 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się Losowanie Grup Finałowych, które będzie pokazywane również na krakowskim rynku. Podczas ceremonii 16 drużyn zostanie podzielonych na cztery grupy i na ten moment wiadomo, że Polska będzie grała w Krakowie, Dania w Gdańsku, Niemcy we Wrocławiu a Chorwacja w Katowicach 
– Z marketingowego punktu widzenia to strzał w dziesiątkę, natomiast ze sportowego już niekoniecznie, bo wynika z tego, że zagramy albo z Hiszpanią albo z Francją. My jednak jesteśmy od grania a nie kalkulowania. Chciałbym, aby drużyna grała do ostatniego dnia turnieju – dodał trener Biegler, a obrotowy Bartosz Jurecki skwitował krótko: Gramy u siebie. Nie możemy się nikogo bać. Chcemy grać do ostatniego dnia EURO 2016.


/ Fot. J. Gucma

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016 odbędą się w dniach 15-31 stycznia 2016 roku w czterech miastach: Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz we Wrocławiu. Obecnie trwa sprzedaż biletów na fazę finałową w Krakowie natomiast 22 czerwca do dystrybucji trafią wejściówki na mecze w Katowicach, Gdańsku oraz Wrocławiu.