Strona główna | Piłka Plażowa | Piotrkowianki i Petra ponownie triumfują

Piotrkowianki i Petra ponownie triumfują

 

W ostatni weekend, w dniach 6-7 czerwca po raz kolejny płocka starówka gościła zespoły piłki ręcznej plażowej. W drugiej edycji turnieju PGNiG Beach Handball Płock w sercu miasta zmierzyło się osiemnaście zespołów – dziesięć męskich i osiem żeńskich. Najlepszymi ekipami okazali się obecni mistrzowie i mistrzynie Polski: w kategorii mężczyzn BHT Auto Forum Petra Płock, wśród kobiet BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski. 

Po raz kolejny płocki turniej okazał się dużym sukcesem zarówno sportowym, jak i organizacyjnym. – Organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania i dla nas była to przyjemność wziąć udział w tych zwodach – nie szczędzili komplementów zawodnicy. W tym roku w turnieju udział wzięła zagraniczna drużyna ze Szwecji Torslanda BHC, w składzie z Peterem Stelleckiem – zawodnikiem z polskimi korzeniami. – Turniej i cała oprawa bardzo nam się podobały. Fajnie, że zorganizowano go w centrum miasta, to coś nowego. Dla nas to duże zaskoczenie, bo w Szwecji piłka ręczna plażowa nie jest tak dobrze promowana – mówił po turnieju.

To właśnie lokalizacja jest tym, co wyróżnia płocki turniej i dodaje mu uroku. – Po raz kolejny postawiliśmy na organizację turnieju w samym sercu Starego Miasta. Rok temu się to sprawdziło, przyciągnęło i zainteresowało przechodniów – mówi Artur Niesłuchowski, główny organizator PGNiG Beach Handball Płock. – Niepowtarzalną atmosferę w Płocku pozwolili nam stworzyć sponsorzy i partnerzy – mówi Artur Niesłuchowski – Dziękujemy przede wszystkim sponsorowi generalnemu, jakim była firma PGNiG, gospodarzowi turnieju, miastu Płock, a także firmom PKN Orlen, Auto Forum i Petrotel.

Warto zaznaczyć, że już przed rozpoczęciem turnieju, w piątek boiska testowali najpierw młodzi adepci plażówki, a później mistrzowie i mistrzynie Polski. Od rana na piasku odbywał się camp, w którym dzieci i młodzież z Płockich i okolicznych szkół mogły na własnej skórze zobaczyć, czym jest beach handball. Nad ich poczynaniami najpierw na treningu, a później w mini turnieju czuwali zawodnicy BHT Auto Forum Petra Płock. Następnie przyszedł czas, na pierwszy w Polsce pojedynek przy sztucznym świetle mistrzyń Polski z BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski z gospodarzami turnieju BHT Auto Forum Petrą Płock. Przy pełnych trybunach kibice mogli obserwować popisy obu ekip.

To również te dwa zespoły okazały się być najlepsze w płockim turnieju. Panowie pokonali w finale gości ze Szwecji, panie zaś okazały się lepsze od ekipy Relax AZS AWF Warszawa. Jedną z atrakcji przed męskim finałem było zrzucenie piłki z helikoptera – To była piękna ozdobna naszego turnieju, nigdy wcześniej nie widziałem żeby spotkanie zaczęło się w taki sposób – komentował po turnieju kapitan Petry, Adrian Fiodor. Cieszy mnie również, że mogliśmy pokazać płockiej publiczności kawałek międzynarodowej plażówki, rozgrywając towarzyskie, pokazowe spotkanie między reprezentacją Polski a Szwecji – dodał.

KOMUNIKAT KOŃCOWY TURNIEJU [plik PDF]

NAGRODY INDYWIDUALNE KOBIETY:

Bramkarka: Izabela Piskała, Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski

Lewe skrzydło: Natalia Doktorczyk, KPR Ruch Chorzów

Prawe skrzydło: Sylwia Bartkowiak, Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski

Obrotowa: Paulina Sowa, Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań

Specjalistka: Paula Mazurek, Relax AZS AWF Warszawa

Obrońca: Martyna Matysek, Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski

MVP: Izabela Michalska, Relax AZS AWF Warszawa

NAGRODY INDYWIDUALNE MĘŻCZYŹNI:

Bramkarz: Peter Stelleck, Torslanda BHC

Lewe skrzydło: Filip Koper, BHT Auto Forum Petra Płock

Prawe skrzydło: Wiktor Łączny, Fundacja Akademia Sportu

Obrotowy: Marcin Miedziński, BHT Auto Forum Petra Płock

Specjalista: Jesper Knudsson, Torslanda BHC

Obrońca: Łukasz Piaścik, Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski

MVP: Kacper Adamski, BHT Auto Forum Petra Płock