Strona główna | Piłka Plażowa | PGNiG Beach Handball Płock zaprasza!

PGNiG Beach Handball Płock zaprasza!

 

W najbliższy weekend 6 i 7 czerwca w Płocku kolejny raz pojawią się najlepsze drużyny piłki ręcznej plażowej, które walczyć będą w turnieju PGNiG Beach Handball Płock będącym częścią cyklu turniejów o Mistrzostwo Polski. W tym roku oprócz 18 krajowych zespołów walczących o punkty MP na płockim rynku na imprezie pojawi się również ekipa z areny międzynarodowej – szwedzki Torslanda BHC.

– Szwedów mieliśmy gościć już w zeszłym roku, jednak ze względów osobistych w ostatniej chwili musieli wycofać się z turnieju – tłumaczy Artur Niesłuchowski, organizator turnieju – Zapowiadali jednak, że zagrają podczas następnej edycji i słowa dotrzymali, będąc jedną z pierwszych zgłoszonych ekip dodaje.

Tradycyjnie w Płocku będą rywalizowały zespoły w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn.

Podobnie jak w poprzednim sezonie turniej odbędzie się w centrum miasta, na płockiej starówce. – Rok temu wszyscy bardzo chwalili wyjątkową scenerię naszej imprezy, dlatego też postanowiliśmy pozostać na placu przed ratuszem i nie przenosić się na plażę nad Wisłą. Władze miasta również były zadowolone z przebiegu i organizacji ubiegłorocznego turnieju. Nie mając wątpliwości, że płocka starówka będzie najlepszym miejscem dla popularyzacji tej nowej, widowiskowej dyscypliny sportowej ponownie, wyraziły zgodę na rozegranie turnieju przed ratuszem za co jesteśmy im niezwykle wdzięczni – mówi Niesłuchowski.

 

Miasto Płock będzie zarówno gospodarzem, jak i jednym ze sponsorów zawodów. Sponsorem strategicznym zarówno imprezy w Płocku, jak i całego cyklu turniejów o mistrzostwo Polski jest firma PGNiG S.A  Innymi głównymi sponsorami rozgrywek są PKN Orlen S.A, Auto Forum oraz Urząd Marszałkowski.

Warto również zaznaczyć, że weekendowy turniej nie będzie jedynie rozrywką dla osób, które zasiądą na trybunach i zawodników. Już w piątek odbędzie się Beach Handball Camp, w którym uczniowie płockich i okolicznych szkół będą mieli okazję spróbować swoich sił na piasku pod czujnym okiem trenerów i zawodników BHT Auto Forum Petry Płock.