Strona główna | Szkolenia | Szkolenie w Bieczu i Libuszy

Szkolenie w Bieczu i Libuszy

 

W dniach 28-29 maja 2015 w Bieczu i Libuszy odbyła się kursokonferencja z zakresu teorii i metodyki piłki ręcznej. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Libuszy we współpracy z Gminą Biecz i UKS Wiertmet. W szkoleniu uczestniczyło 40 nauczycieli, instruktorów i trenerów.

Konferencja miała charakter teoretyczno – praktyczny. Zajęcia z teorii poprowadzili: znany w całej Polsce i Europie, Prezes Honorowy ZPRP prof. Janusz Czerwiński, Andrzej Lech – olimpijczyk, wieloletni nauczyciel i trener w szkołach i klubach austriackich, Zygfryd Kuchta – olimpijczyk, Wiceprezes ZPRP ds. szkolenia i dr hab. Michał Spieszny prof.AWF. Zajęcia praktyczne realizowali wybitni, utytułowani polscy trenerzy Stanisław Majorek – trener seniorskich i młodzieżowych Reprezentacji Polski, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, Lidia Walczyk – trenerka kobiecych młodzieżowych Reprezentacji Polski, Reprezentantka Polski w piłce ręcznej, Jan Prześlakiewicz – trener główny SMS ZPRP w Gdańsku, Grzegorz Barnaś – bramkarz SPR Tarnów, absolwent SMS Gdańsk. Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu otrzymali certyfikaty oraz materiały dydaktyczne do pracy z młodzieżą.

Konferencja odbyła się w ramach projektu polsko – słowackiego pn. Piłka ręczna łączy nas – sport alternatywą dla uzależnień, który realizuje Zespół Szkolno – Przedszkolny w Libuszy. Podczas konferencji miała miejsce premiera filmu promującego piłkę ręczną w gminie Biecz i powiecie gorlickim.

Zapraszamy do obejrzenia materiału

https://youtu.be/SXJoXzSRnFk