Strona główna | ZPRP | Polska promuje w Kolonii EURO 2016

Polska promuje w Kolonii EURO 2016

 

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, których w styczniu przyszłego roku gospodarzem będzie Polska, odwiedziły Kolonię podczas finałowego turnieju Ligi Mistrzów. Ostatni dzień Final Four to tzw. Polish Media Day poświęcony promocji EURO 2016, podczas którego odbyło się spotkanie z dziennikarzami z całej Europy.

– Chciałbym przywitać wszystkich gości z Polski, obecnych na konferencji przedstawicieli władz polskiej piłki ręcznej, a także kibiców tak znakomicie dopingujących drużynę z Kielc. To przedsmak tego, jak gorąca atmosfera czeka nas w styczniu w Polsce. Dzisiaj EURO 2016 jest w Kolonii, ale już za trzy tygodnie przyjedziemy do Krakowa na losowanie grup finałowych. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich kibiców piłki ręcznej oraz przedstawicieli mediów na weekend 19-20 czerwca do Polski – powiedział Prezydent Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej Jean Brihault. 

Finał Four Ligi Mistrzów w Kolonii to najważniejsze wydarzenie w klubowych rozgrywkach w Europie. To również bardzo dobrze zorganizowany turniej co podkreślił Wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016 Marcin Herra.

/ Fot. K. Cegłowska
– Gratuluję wspaniałej imprezy. Final Four to wyznacznik tego, w jakim kierunku powinna zmierzać nowoczesna piłka ręczna oraz cała oprawa z nią związana. Od ME dzieli nas 228 dni. Z naszymi partnerami i miastami-gospodarzami mistrzostw stworzyliśmy dobrze rozumiejący się zespół. Bardzo nam zależy, aby zarazić entuzjazmem kibiców, aby najbliższa zima była bardzo gorąca w Polsce – podkreślił Wiceprezes Herra.

Podczas konferencji ogłoszone zostały ceny biletów na fazę finałową Mistrzostw Europy, która odbędzie się w Krakowie. Do sprzedaży trafią wejściówki na dzień finałowy (31.01.2016) oraz półfinałowy (29.01.2016) w krakowskiej arenie. Bilety są dzienne tzn. uprawniają do oglądania obu spotkań rozgrywanych tego samego dnia. 

– 1 czerwca o 10.00 uruchomiamy sprzedaż pierwszej transzy biletów na fazę finałową mistrzostw. Wejściówki w najniższej kategorii na dzień finałowy będą kosztowały 99 złotych. Dla porównania, ceny tych miejsc na poprzednich ME wynosiły ponad 170 złotych, a teraz na finale Ligi Mistrzów 130 złotych. Znamy już trzy drużyny, które zapewniły sobie kwalifikację do EURO 2016. To Francja, Węgry i Dania. Z niecierpliwością czekamy na pozostałe ekipy, która w styczniu przyjadą do Polski na mistrzostwa Europy – dodał Marcin Herra.

Promocja Mistrzostw Europy w Kolonii to również szereg aktywności skierowanych do kibiców, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Łącznie obok stoisk promujących przyszłoroczny turniej codziennie przewijało się kilkanaście tysięcy kibiców, którzy chętnie ustawiali się w kolejce do konkursu na pomiar siły rzutu oraz po pamiątkowe zdjęcie na tle polskich krajobrazów. Na specjalnym foto-stoisku każdy kibic otrzymywał wywołane w kilka sekund zdjęcie w ramce z logo EURO 2016.