Strona główna | ZPRP | Odszedł Marian Budziosz

Odszedł Marian Budziosz

 

Z żalem zawiadamiamy o śmierci Mariana Budziosza, wieloletniego szkoleniowca i wychowawcy młodzieży, trenera żeńskich  drużyn piłki ręcznej z województwa świętokrzyskiego. Założyciela sekcji piłki ręcznej w klubach LKS Łysica Słupia Nowa oraz WLKS Świt Wolica. Jego podopieczne wielokrotnie zdobywały mistrzostwo województwa szkół podstawowych, młodziczek i juniorek.

Był organizatorem międzynarodowych turniejów oraz wyjazdów w ramach współpracy z zespołami z Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Ukrainy i Danii.

Zasłużony działacz Kultury Fizycznej. Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, i wiceprzewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego, członek Komisji Edukacji, Sportu, Turystyki i Kultury, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Kielcach, członek zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach.

Przez wiele lat sprawował funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Wolicy.

Łączymy się w bólu z rodziną oraz bliskimi zmarłego.

Uroczystości pogrzebowe 3 czerwca 2015 godzina 15.00 w kościele p.w. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy.

Marian Budziosz był wieloletnim radnym oraz Przewodniczącym Miejsko – Gminnej Rady Narodowej      w Chęcinach , Radnym Sejmiku województwa świętokrzyskiego i wiceprzewodniczącym Komisji Edukacji, Sportu , Turystyki i Kultury, członkiem zarządów Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS , Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach.

Odznaczenia najważniejsze:

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

Złota Odznaka „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”

Złoty Krzyż Zasługi

Odznaka Zasłużony Działacz Kultury

Złota Odznaka Związku Nauczycielstwa Polskiego

Diamentowa Odznaka Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Medal za Zasługi ZPRP

Złota Odznaka Honorowa LZS