Strona główna | ZPRP | Zagrać twardo w obronie i kontratkować

Zagrać twardo w obronie i kontratkować

 

– Cieszę się bardzo, że wróciłam do kadry, bo stęskniłam się za atmosferą panującą w naszej drużynie. Mam nadzieję, że dostanę szansę gry, postaram się maksymalnie ją wykorzystać – mówi Katarzyna Kołodziejska przed dwumeczem play-off o awans do MŚ. Twarda gra w obronie i szybkie kontry to recepta skrzydłowej reprezentacji Polski na pokonanie Ukrainek.

 

Zanim jednak dojdzie do tych pojedynków, Polki rozegrają towarzyskie spotkanie z Islandią. Początkowo biało czerwone miały zmierzyć się z Węgrami, ale plany uległy zmianie.

– Islandia jest teoretycznie słabszym rywalem od Węgier, ale to nie ma znaczenia. My musimy skupić się na sobie, przećwiczyć różne warianty gry w obronie i w ataku, a mecze kontrolne mają nam w tym pomóc – mówi skrzydłowa.

Do spotkania obu ekip dojdzie 30 maja w Elblągu. Dla obu ekip będzie to doskonale przetarcie przed meczami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Świata. Islandki o awans powalczą z Czarnogórą.

Pierwsze spotkanie z Ukrainą Polki rozegrają 6 czerwca na wyjeździe, natomiast spotkanie rewanżowe odbędzie się 14 czerwca w Szczecinie.

W szeregach polskiej reprezentacji panuje mocna mobilizacja a cel jest jeden – pokonać dwukrotnie Ukrainę i znaleźć się w gronie uczestników Mistrzostw Świata.

– Ukraina jest jak najbardziej w naszym zasięgu , ale musimy podejść do tych meczów skoncentrowane w stu procentach. Przede wszystkim musimy zagrać twardo w obronie, a z tego na pewno pójdą szybkie kontry, co powinno być nasza najmocniejsza bronią – kończy Katarzyna Kołodziejska.

Danuta Jurasz