Strona główna | ZPRP | Ostatnie testy Polek przed batalią o MŚ

Ostatnie testy Polek przed batalią o MŚ

 

Reprezentantki Polski przygotowują się w Elblągu do dwumeczu play-off o awans do MŚ przeciw Ukrainie. Dzisiaj zmierzą się z Islandią w nieoficjalnym sparingu kontrolnym, w sobotę zagrają z wyspiarkami już oficjalnie.  – Mamy jasny cel, chcemy być przygotowane na 100% do obu meczów z Ukrainkami i w grudniu pojechać na MŚ – podkreślają Biało-czerwone.

Nasz plan na te spotkania? Grać konsekwentnie, kontrolować przebieg wydarzeń i przede wszystkim uniknąć kontuzji – podkreśla duński opiekun polskiej kadry Kim Rasmussen.

Zgrupowanie rozpoczęło się w poniedziałek, kiedy do Elbląga przybyła zdecydowana większość kadrowiczek. Z opóźnieniem związanym z występami w klubie do koleżanek dołączy Karolina Zalewska. Niestety kontuzje wyeliminowały Alinę Wojtas, Karolinę Siódmiak i najprawdopodobniej Karolinę Kudłacz.

Aczkolwiek wciąż jest szansa, że kapitan zespołu zdoła się wykurować na rewanżową batalię z Ukrainą w Szczecinie 14 czerwca. Tydzień wcześniej (6 czerwca) pierwsze starcie obu zespołów w Użgorodzie, mieście położonym tuż przy granicy ukraińsko – słowackiej.

– Urazy kluczowych zawodniczek z pewnością nie ułatwiają nam zadania. Nie mam jednak wątpliwości, że zawodniczki które zagrają z Ukrainkami dadzą z siebie wszystko. Mocne nerwy, doświadczenie, odwaga i kreatywność będą kluczem do sukcesu – mówi Rasmussen.

Od poniedziałku do czwartku Polki miały zaplanowane po dwa treningi dziennie, w piątek i sobotę czekają je sparingi z Islandkami, następnie selekcjoner da im chwilę oddechu – czasu wolnego, ponowna zbiórka dopiero w poniedziałek po południu w nadmorskim Cetniewie.

– Dziewczyny odczuwają trudy sezonu, są nieco poobijane, dlatego staramy się odpowiednio dobrać obciążenia. Teraz najważniejsze jest aby odpoczęły, w miarę możliwości "naładowały akumulatory", przed niezwykle istotnymi meczami, których stawką jest awans do finałów mistrzostw świata – zaznaczył szkoleniowiec.

W czwartek, 4 czerwca, Polki udadzą się samolotem z Gdańska do Krakowa. Dzień później Biało-czerwone pojadą autokarem do Użgorodu, gdzie już w sobotę zmierzą się z Ukrainkami w pierwszym meczu play-off. W niedzielę nasza drużyna wróci autokarem do Krakowa i samolotem uda się do Szczecina.

Tam przygotowywać się będzie do spotkania rewanżowego, które odbędzie się 14 czerwca w szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej. Będzie to pierwszy w historii występ reprezentacji Polski w piłce ręcznej w tym nowoczesnym obiekcie.

Powołanie na mecze play-off o awans do MŚ znajdziesz TUTAJ.


Mecz towarzyski oficjalny (Elbląg):

Polska – Islandia / 30.05.2015 / godz. 18:00

Mecz play-off o awans do MŚ 2015 (Użhorod):

Ukraina – Polska / 06.06.2015 / godz. 19:00

Mecz play-off o awans do MŚ 2015 (Szczecin):

Polska – Ukraina / 14.06.2015 / godz. 15:00