Strona główna | Europejskie Puchary | Mistrz Polski na drodze do chwały

Mistrz Polski na drodze do chwały

 

Wielkie emocje czekają kibiców piłki ręcznej w najbliższy weekend. W Kolonii zostanie rozegrany turniej Final4 Velux EHF Ligi Mistrzów z udziałem Vive Tauronu Kielce. W sobotę mistrzowie Polski zmierzą się w półfinale z uważaną za faworyta rozgrywek FC Barceloną.

Transmisja, tego pasjonująco zapowiadającego się starcia, pokazana zostanie w CANAL+ o 14:15. W drugim spotkaniu – relacja w CANAL+ SPORT2 o 17:30 – o awans do finału powalczą THW Kiel i MKB-MVM Veszprem. Finał i mecz o 3. miejsce (transmisje w CANAL+) zaplanowane są na niedzielę. Specjalne studio z kolońskiej LANXESS Areny nadawać będzie każdego dnia w nc+ przez blisko 6 godzin.

Final4 Velux EHF Ligi Mistrzów, czyli najważniejsze wydarzenie roku w klubowej piłce ręcznej, to święto dla każdego fana handballu. W czwórce najlepszych zespołów w Europie drugi raz w swojej historii znaleźli się mistrzowie Polski z Kielc. Ich półfinałowym rywalem będzie słynna FC Barcelona.


/ Fot. N. Barczyk Pressfocus

CANAL+ zabierze widzów w sobotę w centrum wydarzeń już o 14:15, kiedy rozpocznie się studio nadawane z LANXESS Areny, świątyni tej dyscypliny, w której turniej finałowy organizowany jest od 2010 roku. Gośćmi prowadzącego studio Piotra Karpińskiego będą: były reprezentant Polski, zwycięzca EHF Ligi Mistrzów z HSV Hamburg – Marcin Lijewski, były kadrowicz Michał Matysik oraz były kapitan polskiej kadry Robert Lis. Nie zabraknie rozmów z zasłużonymi postaciami dla zespołu z Kielc: jego byłym szkoleniowcem Bogdanem Wentą oraz prezesem klubu Bertusem Servaasem. W trakcie programu zaprezentowane będą również ekskluzywne materiały z przygotowań do turnieju i jego otoczki. Gorące komentarze przy boisku zbiorą reporterzy Piotr Bugajny i Bartosz Ignacik. Mecz – początek o 15:15 – skomentują Robert Skrzyński i Robert Lis.

Vive Tauron Kielce czeka niezwykle trudne zadanie. „Duma Katalonii” Z ośmioma triumfami jest najbardziej utytułowaną drużyną w historii Ligi Mistrzów. W jej szeregach roi się od gwiazd, by wspomnieć tylko multimedalistę najważniejszych światowych imprez, uznawanego za jednego z najlepszych szczypiornistów świata Nikolę Karabaticia. W sezonie 2012/1, kiedy kielczanie debiutowali w Final4, również w półfinale turnieju starli się z katalońskim zespołem. Wówczas polska drużyna zakończyła rozgrywki na trzeciej pozycji. W obecnej edycji na drodze do turnieju w Kolonii kielczanie przegrali tylko jedno spotkanie i udowodnili, że przynależność do ścisłej klubowej elity nie jest przypadkowa. Po zapewnieniu sobie czwartego z rzędu tytułu mistrza Polski ekipa Tałanta Dujszebajewa, który jako trener dwukrotnie poznał smak triumfu w Lidze Mistrzów, miała półtora tygodnia na przygotowanie się do najważniejszego meczu w roku. Opiekun Vive Tauronu prawdopodobnie będzie miał do dyspozycji wszystkich kluczowych zawodników. Do gry mają być gotowi, narzekający ostatnio na urazy Julen Aguinagalde, Uros Zorman i Tomasz Rosiński. Co ciekawe, jedynym pogromcą „Dumy Katalonii” na europejskich boiskach, w obecnej edycji Ligi Mistrzów w fazie grupowej, była… Orlen Wisła Płock.

O 17:30 transmisja pierwszego dnia Final4 przeniesie się do CANAL+ SPORT2, gdzie w studiu zostaną przedstawieni  uczestnicy drugiego z półfinałów: THW Kiel i MKB-MVM Veszprem. Obie drużyny powtarzają swoje osiągnięcia sprzed roku, kiedy również dotarły do tej fazy rozgrywek. Komentatorami rywalizacji mistrzów Niemiec i Węgier, którzy wyjdą na plac gry o 17:55, będą Krzysztof Bandych i Robert Lis.

W niedzielę przyjdzie czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Podobnie jak dzień wcześniej specjalne studio rozpocznie się w CANAL+ już o 14:15. Mecz o 3. miejsce Velux EHF Ligi Mistrzów będzie relacjonowany o 15:15, a wielki finał o 17:55. Polscy fani z pewnością będą mocno ściskać kciuki, by zobaczyć w nim zespół z Kielc.

Transmisjom Final4 będzie towarzyszyła w internecie akcja dla kibiców: „Gracz na+”. W trakcie spotkań z udziałem mistrza Polski na facebookowym fanpage`u  CANAL+ SPORT (https://www.facebook.com/CANALplussport)  prowadzone będą głosowania na najlepszego zawodnika w jego barwach.

Na Final4 Velux EHF Ligi Mistrzów zaprasza dziennikarz nc+, Piotr Karpiński:

To będzie ukoronowanie całego sezonu. Zarówno dla Vive Tauronu Kielce jak i dla nas, ludzi zajmujących się piłką ręczną w redakcji sportowej nc+. Jestem przekonany o tym, że kielczanie zagrają najlepsze mecze w sezonie. By myśleć o wygraniu całej Ligi Mistrzów, tak właśnie musi się stać. Rywale są piekielnie mocni. Barcelona od samego początku wymieniana była jako główny kandydat do wygrania rozgrywek. Ale podobnie było przed rokiem. Wtedy Katalończyków w półfinale pokonał Flensburg. Vive też może tego dokonać. W Kielcach podkreślają, że jadą do Kolonii po zwycięstwo. Uros Zorman zdradził mi, że gdy dwa lata temu debiutowali w turnieju Final4, cieszyła ich już sama obecność w Kolonii. Teraz chcą go wygrać. Trzeba jednak pamiętać, że taki plan ma każda z czterech drużyn i każdą z nich stać na końcowy triumf. To będzie pasjonujący turniej, który, mam nadzieję, porwie widzów nc+. Spędzimy z nimi bardzo dużo czasu. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę zaczynamy już od 14:15, czyli godzinę przed pierwszym meczem. W hali w Kolonii mamy specjalne studio, będą specjalni goście, ciekawe materiały, rozmowy. To będzie wyjątkowy weekend!

Plan transmisji Final4 Velux EHF Ligi Mistrzów w kanałach nc+:

sobota, 30 maja:
14:15 Studio Velux EHF Ligi Mistrzów, CANAL+
prowadzący: Piotr Karpiński, goście: Marcin Lijewski, Michał Matysik; reporterzy: Piotr Bugajny, Bartosz Ignacik
15:15 FC Barcelona – Vive Tauron Kielce, CANAL+
komentują: Robert Skrzyński, Robert Lis
17:00 Studio Velux EHF Ligi Mistrzów, CANAL+
prowadzący: Piotr Karpiński, goście: Marcin Lijewski, Michał Matysik; reporterzy: Piotr Bugajny, Barotsz Ignacik
17:30 Studio Velux EHF Ligi Mistrzów, CANAL+ SPORT2
prowadzący: Piotr Karpiński, goście: Marcin Lijewski, Michał Matysik; reporterzy: Piotr Bugajny, Bartosz Ignacik
17:55 THW Kiel – MKB-MVM Veszprem, CANAL+ SPORT2
komentują: Krzysztof Bandych, Robert Lis
19:45 – 20:15 Studio Velux EHF Ligi Mistrzów, CANAL+ SPORT2
prowadzący: Piotr Karpiński, goście: Marcin Lijewski, Michał Matysik; reporterzy: Piotr Bugajny, Bartosz Ignacik

niedziela, 31 maja:

14:15 Studio Velux EHF Ligi Mistrzów, CANAL+
prowadzący: Piotr Karpiński, goście: Marcin Lijewski, Robert Lis; reporterzy: Piotr Bugajny, Bartosz Ignacik
15:15 Mecz o III miejsce, CANAL+
komentują: Krzysztof Bandych, Michał Matysik
17:00 Studio Velux EHF Ligi Mistrzów, CANAL+
prowadzący: Piotr Karpiński, goście: Marcin Lijewski, Robert Lis; reporterzy: Piotr Bugajny, Bartosz Ignacik
17:55 Mecz o I miejsce, CANAL+
komentują: Robert Skrzyński, Michał Matysik
19:45 – 21:00 Studio Velux EHF Ligi Mistrzów, CANAL+
prowadzący: Piotr Karpiński, goście: Marcin Lijewski, Robert Lis; reporterzy: Piotr Bugajny, Bartosz Ignacik.