Strona główna | Szkolenia | Przedszkolaki poznają ręczną

Przedszkolaki poznają ręczną

 

Zakończyła się kolejna edycja akcji „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” organizowana przez II-ligowy zespół AZS AWF Volkswagen Poznań. W cyklu czterech imprez sportowych wzięło udział około 200 dzieci z pięciu przedszkoli z terenu Poznania i Wrześni.

Pierwsza edycja „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka” odbyła się w październiku 2010 roku i od razu spotkała z dużym entuzjazmem. Każdego roku kolejne grupy dzieci mają szansę zapoznać się z podstawowymi zasadami gry w piłkę ręczną i spróbować swoich sił w szeregu ćwiczeń i zabaw zawierających elementy popularnego szczypiorniaka. Sponsorem imprezy, podobnie jak drużyny seniorek, jest firma Volkswagen Poznań.

– Praca z tymi maluchami zawsze daje mi wiele radości. Dzieciaki mają w sobie dużo energii i chęci do zabawy. Co więcej, już teraz potrafią zaskoczyć mnie swoimi umiejętnościami i sprawnością. Mam nadzieję, że chociaż u części z nich udało nam się zaszczepić zainteresowanie piłką ręczna i już niebawem zobaczymy ich na pierwszych regularnych treningach – podsumowała Zuzanna Rychlewska, zawodniczka AZS AWF Volkswagen Poznań i animatorka zabaw.


/ Fot. A. Jastrzębowski

Źródło: azsawfpoznan.pl