Strona główna | Piłka Plażowa | Młodzieżowi Mistrzowie Polski w plażówce

Młodzieżowi Mistrzowie Polski w plażówce

 

Poznaliśmy Mistrzów Polski w plażowej piłce ręcznej w kategoriach młodzieżowych. Triumfatorami rozgrywanego w Szczecinie Dąbiu turnieju zostali Sambor Tczew (młodziczki) i Lider Drawsko (młodzicy), KPR Ruch Chorzów (jun. młodsze) i BHT Auto Forum Petra II Płock (jun. młodsi) oraz KPR Ruch Chorzów (juniorki) i NHT Damy Radę Inowrocław (juniorzy). Była to już piąta edycja Młodzieżowych Mistrzostw Polski, wzięła w niej udział rekordowa liczba amatorów plażowej odmiany szczypiorniaka!

Organizatorami turnieju, w którym uczestniczyło 48 drużyn z całej Polski był Zespół Szkół Nr2, UMKS „Dąbie” Szczecin przy ZS 2 i Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Jest to największa impreza w Polsce dla młodzieży, która chce grać w plażową piłkę ręczną. W tym roku wzięło w niej udział 450 zawodniczek i zawodników co jest liczbą rekordową! W ciągu trzech dni na plaży nad Zalewem Szczecińskim rozegrano ponad 150 meczów na trzech boiskach. Rywalizowano w trzech kategoriach dziewcząt i chłopców: młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza, junior i juniorka.

KOMUNIKAT KOŃCOWY TURNIEJU [plik PDF]

Cieszy coraz większe zainteresowanie dyscypliną wśród młodzieży. Pojawiają się nowe drużyny, które przyjeżdżają z całej Polski, aby tylko zobaczyć i spróbować zagrać w „plażówkę”. Trzeba też zwrócić uwagę na bardzo zróżnicowany poziom gry uczestników. W kategoriach juniorskich chłopców ten poziom gry jest już na bardzo dobrym, wysokim i europejskim poziomie. Poczynaniom młodych zawodników bacznie przyglądali się trenerzy kadr narodowych plażówki.

Mistrzostwa były też znakomicie przygotowane pod kątem organizacyjnym.

– Chciałbym pochwalić organizatorów za przygotowanie i przeprowadzenie mistrzostw od bazy noclegowej, wyżywienia uczestników do przygotowania boisk, oprawy meczowej z muzyką, profesjonalnym spikerem i strony internetowej – podkreśla Andrzej Jaworski, Wiceprzewodniczący Komisji ds. Plażowej Piłki Ręcznej ZPRP.