Strona główna | ZPRP | Piłka ręczna na 17. Pikniku Olimpijskim

Piłka ręczna na 17. Pikniku Olimpijskim

 

W sobotę w Parku Kępa Potocka w Warszawie odbył się 17. Piknik Olimpijski. Nie zabrakło tam brązowych medalistów mistrzostw świata w Katarze oraz High Five, maskotki EHF Euro 2016.

Organizowany przez Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki piknik po raz kolejny zainteresował tysiące osób. Myślą i tematem przewodnim spotkania były I Igrzyska Europejskie, jednak nie mogło tam zabraknąć również atrakcji związanych z przyszłorocznymi Men’s EHF Euro 2016.

Do Parku Kępa Potocka zawitali brązowi medaliści mistrzostw świata z Kataru oraz zawodnicy Orlen Wisły Płock – Adam Wiśniewski oraz Marcin Wichary, którzy chętnie uczestniczyli w zajęciach z dziećmi. Na pikniku nie zabrakło również szczypiornistek reprezentacji Polski, Marty Gęgi i Joanny Drabik, grających na co dzień w MKS Selgros Lublin.

W centrum zainteresowania była również maskotka Men’s EHF Euro 2016, High Five, która chętnie pozowała do zdjęć. Młodzi fani mogli ponadto wziąć udział w szeregu atrakcji w specjalnych namiotach Men’s EHF Euro 2016 oraz PGNiG, głównego sponsora polskiej piłki ręcznej.