Strona główna | Piłka Plażowa | VI Młodzieżowe MP w plażówce!

VI Młodzieżowe MP w plażówce!

 

Od czwartku do niedzieli w Szczecinie rozgrywane będą VI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Podbnie jak w latach ubiegłych turniej rozgrywany będzie na plaży miejskiej w Szczecinie Dąbiu. W zawodach udział weźmie rekordowa liczba 49 drużyn! Wstęp na wszystkie mecze jest wolny.

Organizatorem mistrzostw są UMKS „Dąbie” oraz Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana. Honorowy patronat objęli Minister Sportu i Turystyki – Andrzej Biernat, Prezydent Miasta Szczecin – Piotr Krzystek oraz prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Ręcznej – Zbigniew Tarczykowski.

Piłka ręczna plażowa jest stosunkowo młodą dyscypliną sportu, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej będą rozgrywane  w kategorii młodzików (rocznik 1999/1998), juniorów młodszych (rocznik 1997/1996) i juniorów (rocznik 1995/1994).

W 2014 roku do rywalizacji przystąpiły 42 drużyny (ok. 400 uczestników), w roku bieżącym, w związku z rosnącym zainteresowaniem tą dyscypliną sportu i stale podnoszącą się rangą zawodów, zgłoszenia przysłało aż 49 ekip!

W programie imprezy, oprócz gier turniejowych, organizatorzy przewidują szereg atrakcji przeznaczonych dla uczestników  i odwiedzających turniej mieszkańców Szczecina: pokazy grup tanecznych, place zabaw dla dzieci, rejs stateczkiem po jeziorze Dąbie, możliwość zjedzenia potraw z grilla, mecz pokazowy z udziałem byłych zawodniczek i zawodników szczecińskiej Pogoni.

Fanpage imprezy na Facebooku – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej Hurtostal 2 Cup.

Wydarzenie na Facebooku – VI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej na Plaży.

Patronat medialny nad turniejem sprawują: portal wmeritum.pl, a także Telewizja Polska oddział w Szczecinie, Radio ESKA i Radio WAWA.