Strona główna | Piłka Plażowa | Początek plażowego sezonu

Początek plażowego sezonu

 

Dla sympatyków plażowej piłki ręcznej sezon dopiero zaczyna się. Zanim jednak rozpocznie się rywalizacja w turniejach o Mistrzostwo Polski na piasku to dwa nasze kluby zagrają w finale EBT (European Beach Handball Tour). Zawody te nieoficjalnie nazywane są klubowymi mistrzostwami Europy i są podsumowaniem poprzedniego sezonu w tej dyscyplinie. W tym roku finał ten odbędzie się w dniach 22-25 maja w węgierskim Budaors.

Miło nam poinformować, że w kategorii kobiet nasz kraj będzie reprezentować drużyna BHT Piotrkovianin Juko Piotrków Trybunalski, a w kategorii mężczyzna BHT Auto Forum Petra Płock. Nasze drużyny jadą z nadziejami na zdobycie dobrych miejsc, chociaż przeciwnicy są bardzo wymagający. Nasze panie mają w grupie drużynę gospodarzy OVB Beach Girls (HUN), a także Detono Zagrzeb (CRO), Westsite (NL) i Beachqeena (SUI). To silne drużyny, ale wszystkie zespoły znają się i grały ze sobą nie raz z różnym skutkiem.

Jeszcze trudniejsze zadanie czeka naszą męską drużynę, która w grupie ma za przeciwników zespoły: gospodarzy Dynamit BHC (HUN), a także BHC SKKM Ekaterinodar (RUS), BHC Cakovec (CRO), HSG Wasserschloss (SUI). W każdej z tych ekip gra wielu kadrowiczów, a aktualnym mistrzem Europy są Chorwaci, którzy w finale pokonali Rosjan. Na pewno Petra nie przestraszy się przeciwników i będzie walczyć.

Wszystkie spotkania Finału EBT będzie można oglądać na oficjalnej stronie organizatora turnieju:
http://www.ebtfinal2015.hu/en/live_stream

Polskim akcentem na Finale EBT będzie również obecność Joanny Brehmer jako Delegata EHF.