Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 96 Handball Polska

Ukazał się nr 96 Handball Polska

 

Ukazał się nr 96 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem  nagród jest pięć. Są to ręczniki Gazusie, ufundowane przez sponsora strategicznego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, firmę PGNiG.

W najnowszym numerze dużo miejsca poświęciliśmy turniejowi testowemu przed EHF Euro 2016, który na początku maja został rozegrany w Krakowie i Katowicach. Brązowi medaliści styczniowych mistrzostw świata w Katarze ulegli w decydującym spotkaniu innemu finaliście mundialu, drużynie Brazylii. Przegrana w kontrolnym meczu nie jest fatalną wiadomością w ostatnim czasie. Jest nią z pewnością poważna kontuzja kolana jednego z filarów zespołu narodowego, jaką odniósł Mariusz Jurkiewicz.

Mistrzostwa Europy 2016 szybko się zbliżają. Pierwsza partia biletów dedykowana na fazę wstępną i główną w Tauron Arenie Kraków, czyli tam gdzie będą grali Polacy, rozeszła się błyskawicznie. Przy okazji zamieściliśmy „Przewodnik kibica EHF Euro 2016”, gdzie odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z zakupem wejściówek na te imprezę.

Panowie z reprezentacji Polski nie próżnują, a równolegle trwają przygotowania zespołu Kima Rasmussena. Polki poznały rywalki w kwalifikacjach do przyszłorocznych ME. U nich na pierwszym planie jest dwumecz z Ukrainą. Stawką jest awans do MŚ Dania 2015. Z duńskim szkoleniowcem naszego zespołu przeprowadziliśmy wywiad. Rozmawialiśmy również z trenerem Ukrainek, Borysem Piotrowskim.

W rywalizacji klubowej pierwsze trofeum w sezonie zgarnęło Vive Tauron Kielce, które po raz siódmy z rzędu i 12 w historii sięgnęło po Puchar Polski. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa są blisko także założenia korony mistrza Polski. Ich celem jest także Puchar Europy, o czym zresztą na naszych łamach wspomina Julen Aginagalde.

Wśród pań tytuł mistrza kraju pozostał w Lublinie. Zawodniczki MKS Selgros w finałach play off pokonały Vistal Gdynia. Szczególnie Mecz nr 3 zakończony dwoma dogrywkami i serią rzutów karnych pozostanie kibicom w pamięci na długie lata.

W tym roku akcja „Szczypiorniak na Orlikach” jest już czwartą edycją. Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki akcję organizuje ZPRP przy udziale firmy PGNiG

To oczywiście nie wszystkie materiały, które publikujemy w tym numerze. Zapraszamy do lektury.