Strona główna | ZPRP | J. Ribera: To wielkie zwycięstwo

J. Ribera: To wielkie zwycięstwo

 

– W końcówce nie straciliśmy koncentracji, Polacy z kolei grali dość nerwowo. Oba zespoły mogły wygrać ten mecz, ale to nam się to udało. Dla mojej drużyny to wielkie zwycięstwo i kolejny krok do przodu – podsumował wygraną nad Biało-czerwonymi trener reprezentacji Brazylii, Jordi Ribera.

Jordi Ribera, trener reprezentacji Brazylii: – Na początku chciałbym podziękować polskiej federacji za zaproszenie na ten turniej. To dla nas zaszczyt być tutaj i móc zmierzyć się z takimi zespołami. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Polska to bardzo mocny zespół, który podczas mistrzostw świata w Katarze zajął wysoką pozycję. Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze, zwłaszcza w obronie, gdzie sprawiliśmy Polakom wiele problemów i dzięki czemu zdobyliśmy sporo bramek z kontr. Na początku drugiej połowy graliśmy słabo, ale dzięki powrotowi do strefy 3:2:1 wróciliśmy do gry. W końcówce nie straciliśmy koncentracji, Polacy z kolei grali dość nerwowo. Oba zespoły mogły wygrać ten mecz, ale to nam się to udało. Dla mojej drużyny to wielkie zwycięstwo i kolejny krok do przodu.

Felipe Borges, skrzydłowy i MVP reprezentacji Brazylii: – To zaszczyt być tutaj. Majowy turniej to dla nas etap przygotowań do igrzysk olimpijskich w naszym kraju. Przeciwko tak dobrym europejskim zespołom nie gra się łatwo, ale pokazaliśmy się dzisiaj ze świetnej strony, zwłaszcza w obronie. Uczymy się z każdym meczem. Dzisiaj zagraliśmy dobre zawody, a nasza obrona prowokowała przechwyty. Musimy kontynuować ten sposób gry i przygotowań z myślą o igrzyskach olimpijskich.