Strona główna | ZPRP | Zarazić Kraków piłką ręczną!

Zarazić Kraków piłką ręczną!

 

W najbliższy weekend, w dniach 1-3 maja Reprezentacja Polski zagra w turnieju w Krakowie i Katowicach, który dla narodowej drużyny będzie pierwszym testem przed EURO 2016. – Kraków będzie naszym domem w najbliższych miesiącach, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Areny, chcemy zarazić Kraków piłką ręczną – podkreślili kapitan kadry Sławomir Szmal oraz trener Michael Biegler.

„Jest mi bardzo miło, że po kilkunastu latach wracam pod Wawel. Trzy lata grałem w Hutniku i były to młodzieńcze, wspaniałe czasy. Jestem ogromnie szczęśliwy, że ponownie będę miał okazję zagrać w Krakowie i to z orzełkiem na piersi. To miasto zasługuje na piłkę ręczną na najwyższym poziomie. Jesteśmy tu od dwóch dni, czujemy się bardzo dobrze. Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców do pięknej, krakowskiej areny. Zagramy w niej dla Was po raz pierwszy, pokażcie jak będziecie nas dopingować i wspierać w styczniu na Mistrzostwach Europy. Obiecujemy, że tak jak zawsze zostawimy serce na boisku” – powiedział na konferencji prasowej kapitan reprezentacji Polski Sławomir Szmal.

Na majowy turniej trener Michael Biegler powołał wszystkich medalistów MŚ. W pierwszych dwóch dniach mecze odbywać się będą w krakowskiej Arenie a w ostatnim drużyny przeniosą się do katowickiego Spodka. Rywalami Polaków będą Brazylia, Egipt oraz Rumunia. Dwie pierwsze drużyny to uczestnicy MŚ w Katarze.

„Gramy z ciekawym zespołami z Afryki, Ameryki i Europy także będziecie mogli Państwo zobaczyć przekrój piłki ręcznej z całego świata. Szczególnie Egipt i Brazylia to dobre drużyny. Cieszymy się, że znowu jesteśmy razem i możemy zagrać dla polskich kibiców. Szczególnie ważne jest to, że możemy przebywać w Krakowie, który będzie naszym domem podczas ME. Chcemy poznać to miasto i poczuć się tutaj jak w domu. Traktujemy ten turniej bardzo poważnie, chcemy przetestować nowe rozwiązania w kontekście EURO2016 i dlatego powołałem wszystkich medalistów MŚ” – powiedział trener reprezentacji Michael Biegler.

Podczas majowego turnieju Związek Piłki Ręcznej w Polsce zaprasza kibiców do zabawy „Idziemy na rekord”, której celem jest pobicie rekordu frekwencji na meczu piłki ręcznej w Polsce. Wynosi on 10500 widzów i został ustanowiony w 2012 roku podczas spotkania Polska-Niemcy w Ergo Arenie. Jeżeli jeden z meczów turnieju obejrzy pod Wawelem rekordowa liczba osób, to kibice, którzy pojawią się w hali, otrzymają szanse wygrania 100 biletów na mecze Reprezentacji Polski podczas EURO 2016. Bilety wciąż są do nabycia na www.ebilet.pl.

Na wszystkie mecze majowego turnieju można jeszcze kupować bilety. Są do nabycie za pośrednictwem strony www.ebilet.pl. Stacjonarna sprzedaż jest dostępna w kasach Tauron Areny Kraków (codziennie w godz.10-20) oraz katowickiego Spodka (w dniach 1-3 maja w godz. 12-20). Ceny biletów od 29 do 99zł. Przygotowano również dwudniowe karnety na krakowską część turnieju w cenach 49, 66 oraz 100 zł.

Od 1 maja do kas trafi również dedykowana pula biletów na fazę wstępną ME dla mieszkańców Miast-Gospodarzy: w Krakowie 3000 biletów (1000 sztuk na każdy dzień meczowy, po 200 sztuk w pięciu kategoriach cenowych), natomiast w Katowicach, Gdańsku oraz we Wrocławiu mieszkańcy będą mieli możliwość nabycia 1500 sztuk wejściówek (po 500 sztuk na każdy dzień meczowy, 100 sztuk w każdej z pięciu kategorii cenowych). Bilety będzie można kupić przedstawiając dowód osobisty lub rozliczenie podatkowe potwierdzające zamieszkanie w danym mieście. Otwarta sprzedaż biletów na EHF EURO 2016 rozpocznie się dzień po zakończeniu turnieju czyli 4 maja. Dostępne będą wejściówki na mecze w fazie wstępnej i głównej w Tauron Arenie Kraków, w której grać będzie Reprezentacja Polski. Ceny biletów od 39 zł a będzie je można kupić za pośrednictwem oficjalnej strony Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej www.ehf-euro.com oraz na portalu ebilet.pl, który jest Oficjalnym Partnerem Biletowym EURO 2016.

Program turnieju Kraków/Katowice:

1.05 – Tauron Arena Kraków

17.30 Egipt – Brazylia

20.00 Polska – Rumunia

2.05 – Tauron Arena Kraków

17.30 Rumunia – Brazylia

20.00 Polska – Egipt

3.05 – Spodek Katowice

14.30 Egipt – Rumunia

17.00 Polska – Brazylia