Strona główna | ZPRP | Ostatnia okazja

Ostatnia okazja

 

– Mecz z Brazylią to będzie ostatnia okazja dla kibiców z Katowic i ze Śląska, aby zobaczyć reprezentację Polski przed mistrzostwami Europy 2016 – powiedział wiceprezydent Miasta Katowice, Krzysztof Mikuła. Rywalami Biało-czerwonych  w majowym turnieju testowym będą ekipy Rumunii, Egiptu i właśnie Brazylii. 

Spotkanie z drużyną z Ameryki Płd. zakończy rywalizację w Międzynarodowym Turnieju w Piłce Ręcznej Mężczyzn (1-3 maja). Gospodarzem meczów  pierwszych dwóch dni będzie Kraków. 

– Miastu Katowic cały czas pracuje nad tym, aby promować piłkę ręczną, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Potencjał każdej dużej imprezy wykorzystujemy dla popularyzacji sportu i zdrowego trybu życia. Jesteśmy przekonani, że w Spodku 3 maja będzie dużo młodzieży. Przygotowaliśmy darmowe pakiety dla szkół, które włączyły się  w nasz program Kocham Ręczną – dodał wiceprezydent Mikuła. 

Ze swej strony prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej, Alfred Wrzeski przypomniał, że i w tym roku będziemy świadkami ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach”. – Dam przykład jak ważna to jest akcja. Zawodniczki Ruchu Chorzów, które w tym roku zdobyły mistrza Polski Juniorek brały wcześniej w niej udział – powiedział prezes Wrzeski.

W trakcie śniadanie prasowego dziennikarze mieli możliwość porozmawiania z Robertem Orzechowskim  – Cieszymy się, że będziemy mieli okazję po raz pierwszy po mistrzostwach świata w Katarze spotkać się z naszymi kibicami. Mam nadzieję, że publiczność dopisze i będzie wielkie święto piłce ręcznej w Polsce – wyraził opinię brązowy medalista mistrzostw świata.


/ Fot. N. Barczyk Pressfocus

Związek Piłki Ręcznej w Polsce z okazji majowego turnieju ogłosił akcję „Idziemy na rekord”. Szczegóły znajdziesz W TYM MIEJSCU.


Program turnieju:

1.05 – Tauron Arena Kraków

17.30 Egipt – Brazylia

20.00 Polska – Rumunia

2.05 – Tauron Arena Kraków

17.30 Rumunia – Brazylia

20.00 Polska – Egipt

3.05 – Spodek Katowice

14.30 Egipt – Rumunia

17.00 Polska – Brazylia

Bilety do nabycia TUTAJ.