Strona główna | ZPRP | Po 37 latach znowu w Krakowie

Po 37 latach znowu w Krakowie

 

Blisko 37 lat upłynęło od ostatniego meczu międzypaństwowego w piłce ręcznej z udziałem męskiej reprezentacji Polski, który został rozegrany w Krakowie. Okazja do grania na wysokim poziomie w handball, w tym samym mieście nadarzy się już wkrótce. Stolica Małopolski w dniach 1-3 maja będzie współgospodarzem Międzynarodowego Turnieju w Piłce Ręcznej Mężczyzn.

Ostatniego dnia imprezy rywalizacja przeniesie się do Katowic. Rywalami Biało-czerwonych kolejno będą ekipy Rumunii, Egiptu i Brazylii. Dość egzotyczny zestaw przeciwników spowodowany jest trwającymi kwalifikacjami do EHF EURO 2016. Polska jak wiadomo z racji praw gospodarza nie bierze w nich udziału. 

Miejsce rozegrania pierwszej części turnieju nie jest przypadkowe. To właśnie w Tauron Arenie polscy szczypiorniści zagrają swoje wszystkie spotkanie podczas mistrzostw Europy w styczniu 2016 r. 
Związek Piłki Ręcznej w Polsce z okazji majowego turnieju ogłosił akcję „Idziemy na rekord”. Szczegóły znajdziesz W TYM MIEJSCU.
Podczas czwartkowego śniadania prasowego Piotr Masłowski przyznał, że trener Michael Biegler ma już koncepcję drużyny na mistrzostwa. – Szkielet zespołu już jest – uważa reprezentant Polski., który z dumą prezentował "katarski" medal  – Za  kilka dni zobaczymy na jakim jesteśmy etapie po mistrzostwach świata w Katarze. 
Ze swej strony prezes Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, Zbigniew Gorączko, zaznaczył, że finał IV edycji ogólnopolskiej akcji „Szczypiorniak na Orlikach” będzie miał miejsce 20 czerwca, właśnie w Krakowie. Najlepsze drużyny, chłopców i dziewcząt, zagrają o złote medale, tuż przed meczem testowym mężczyzn Polska – Dania. Dzień wcześniej odbędzie się losowanie finałowych grup EHF Euro 2016.

/ Fot. N. Barczyk Pressfocus
Po raz ostatni męska reprezentacja Polski gościła w Krakowie w lipcu 1978 r. Podopieczni Jacka Zglinickiego wygrali wówczas turniej o Puchar Manifestu Lipcowego. W naszej drużynie grała wówczas plejada gwiazd. Wystarczy wspomnieć Jerzego Klempela, Alfreda Kałuzińskiego czy Henryka Rozmiarka.


Program turnieju:

1.05 – Tauron Arena Kraków

17.30 Egipt – Brazylia

20.00 Polska – Rumunia

2.05 – Tauron Arena Kraków

17.30 Rumunia – Brazylia

20.00 Polska – Egipt

3.05 – Spodek Katowice

14.30 Egipt – Rumunia

17.00 Polska – Brazylia

Bilety do nabycia TUTAJ.