Strona główna | Sędziowie | Sędziowie spotkali się w Olsztynie

Sędziowie spotkali się w Olsztynie

 

W Olsztynie odbyła się przedsezonowa kursokonferencja sędziów ZPRP. Arbitrzy musieli sprawdzić się w testach teoretycznych i sprawnościowych. Po raz trzeci z rzędu spotkanie odbyło się w Olsztynie.

1441023198

Oficjalne rozpoczęcie seminarium miało miejsce w piątek o godzinie 15:00. Oprócz członków Kolegium Sędziów ZPRP w rolę prelegentów wcieliły się także pary sędziowskie. Komisarz Ligi ZPRP Bogusław Trojan omówił regulaminy rozgrywek obowiązujące w sezonie 2015/2016.

1441023206

Sobota była dniem testów biegowych i teoretycznych. Niemal wszyscy zaliczyli sprawdzian biegowy na 2400 metrów. Wśród pań najlepszy rezultat uzyskała Paulina Ryczek, zaś w całej stawce bezkonkurencyjny okazał się Jakub Rawicki. W teście teoretycznym najlepiej wypadł Kamil Dąbrowski, który odpowiadał niemal ze stuprocentową skutecznością.

1441023217

Kolegium Sędziów ZPRP składa serdeczne podziękowania J.M. Rektorowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – prof. dr hab. Ryszardowi Góreckiemu. To właśnie z obiektów tej uczelni korzystali uczestnicy kursokonferencji. Z ramienia AZS UW-M opiekę nad sprawnym przebiegiem kursokonferencji sprawował wiceprezes Sebastian Witczak.