Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 99 magazynu Handball Polska

Ukazał się nr 99 magazynu Handball Polska

 

Ukazał się nr 99 magazynu „Handball Polska”. Czasopismo jest dystrybuowane w sieci Kolportera oraz w salonach EMPiK. Można je również nabyć w siedzibie Związku. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym konkursie. Tym razem do wygrana są trzy zestawy gadżetów EHF Euro 2016: notes i pendrive.

W najnowszym numerze na czoło wydarzeń wysuwają się, tradycyjnie jak o tej porze roku, transfery zawodników i zawodniczek. Kluby PGNiG Superligi niczym na karuzeli rozstają się z jednymi pracownikami by na ich miejsce zatrudnić nowych. W niektórych przypadkach transfery były podobne do sierpniowej aury, jaka panowała w Polsce. Było naprawdę gorące Tym razem więcej miejsca poświęciliśmy drużynom Orlenu Wisły Płock i Gwardii Opole.. Włodarze z Płocka wręcz zapowiadają wywalczenie co najmniej jednego tytułu. Po szczegóły zapraszamy do środka numery.

Nowy sezon to także przymiarki do gry w europejskiej pucharach. Zespoły z różnych zakątków Starego Kontynentu będą rywalami naszych zespołów. Na najbardziej egzotycznego przeciwnika, bo aż z Izreala, trafiły panie z Zagłębia Lubin.

Zajrzeliśmy za naszą zachodnią granicę. W klubie Bundesligi, HSG Blomberg-Lippe, od kilku miesięcy występuje była reprezentantka kraju, Katarzyna Duran. Od nowego sezonu dołączy do niej kolejna zawodniczka z PGNIG Superligi, Małgorzata Buklarewicz.

W dziale Reprezentacja opisaliśmy występy naszych juniorów w mistrzostwach świata. Niestety nie mamy dobrych wieści. Zespół Rafała Kuptela zajął odległe, bo aż 19 miejsce. Biało-czerwoni nie dość, że zostali w turnieju najgorszą drużyną z Europy, to w meczu z Niemcami zupełnie zatracili ducha walki. W kadrze i sztabie szkoleniowym nastąpią zmiany. Powtórki z Jekaterymburga nie chcemy więcej oglądać

Naszym juniorom polecamy lekturę artykułu „Bramkarz 90-lecia”. Był zaporą trudną do przebycia nawet dla najlepiej atakujących na świecie, był prawdziwym dyrygentem defensywy i niedoścignionym mistrzem w obronie rzutów karnych. Mowa oczywiście o Andrzeju Szymczaku.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce duże nadzieje wiąże z projektem Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej. Program docelowo obejmie ponad 300 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Oczywiście wymierne efekty będą widoczne dopiero za kilka lat. Tym niemniej najważniejsze, że ten Projekt ma wymiar ogólnopolski z solidnymi podstawami finansowo-szkoleniowymi.

hp