Odszedł Edward Hyla

 

W wieku 82 lat zmarł Edward Hyla, zasłużony Mistrz Sportu, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej, były trener Gwardii Opole, nauczyciel akademicki i wychowawca wielu pokoleń zawodników, pierwszy szkoleniowiec Jerzego Klempela.

Popularny “Edek” swoją karierę zawodniczą zaczął od gry w AZS Wrocław, potem Śląsku Wrocław. Z “wojskowymi” zostawał wielokrotnie Mistrzem Polski. Występował ponad 50 razy w reprezentacji Polski. Był członkiem Stowarzyszenia Zasłużonego Reprezentanta w Piłce Ręcznej.

Kilkukrotnie współpracował w szkoleniu reprezentacji Polski seniorów. Po skończeniu kariery zawodniczej przeniósł się w 1964 roku do Opola, gdzie został trenerem Gwardii i pierwszym trenerem Jerzego Klempela.

Gdy rozstał się w wyczynowym sportem ligowym był nauczycielem akademickim i zaszczepiał uwielbienie do “ręcznej” wśród studentów. Szkolił także zespoły żeńskie w naszym regionie. W czasie jego pracy gwardziści odnosili największe sukcesy.

Część wychowanków kontynuuje dobre tradycje “starej gwardyjskiej szkoły”. Z trenerem Edwardem Hylą można było godzinami rozmawiać o dawnych czasach szczypiorniaka.

Rodzinie i najbliższym Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Wystawienie urny i uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu Opole-Półwieś – Nowa kaplica ul. Cmentarna 10 w dniu 10.09.2015 (czwartek) o godzinie 12:00.

zmarł Edward Hyla