Strona główna | Nasza droga do EURO 2016 | Święto szczypiorniaka – „Gniezno Cup 2015”!

Święto szczypiorniaka – „Gniezno Cup 2015”!

 

W miniony weekend (11 – 13.09) w Gnieźnie odbywał się jak co roku Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt „GNIEZNO CUP 2015”.  Była to już dziewiąta edycja tego cenionego w Polsce turnieju.

Zawody rozgrywane były jak co roku w dwóch kategoriach wiekowych. Tym razem organizatorzy postanowili że w zawodach tych zagrają: młodziczka (2001 i młodsze) oraz dzieci (2003 i młodsze). Do Pierwszej Stolicy Polski zjechały zespoły z Warszawy, Radzymina, Lubina, Dopiewa, Buku, Koszalina, Wąbrzeźna, Kowalewa Pomorskiego, Lubicza, Kwidzyna, Marek oraz Lubrzy. IX Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt “Gniezno Cup” jest jedną z lepiej obsadzonych tego typu imprez w Polsce. Do Grodu Lecha ściąga te zespoły silna obsada, bardzo dobra organizacja oraz wyśmienita atmosfera. Mecze odbywają się zawsze na dwóch halach sportowych. Przyjezdni ulokowani byli w dwóch gnieźnieńskich szkołach: Szkole Podstawowej nr 12 oraz w Gimnazjum nr 3.

W tym roku w obu kategoriach wiekowych wystąpiła rekordowa ilość 32 zespołów. Drużyny rywalizowały ze sobą w czterech grupach, a  następnie o miejsca. W grupie dzieci z rocznika 2003 i młodsze bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki miejscowego UKS Tuzinek 03 Gniezno. W meczu finałowym podopieczne Roberta Popka pokonały 8:5 drużynę MTS Kwidzyn. Trzecie miejsce zajął zespół Politechniki Koszalińskiej. W starszej kategorii (młodziczki) bezkonkurencyjne okazały się być zawodniczki MTS 01 Kwidzyn. Kwidzynianki w meczu finałowym pokonały zespół ROKiS Radzymin 16:9. Najniższe miejsce na podium zajęła drużyna miejscowego MKS MOS 01 Gniezno. Starsze gnieźnianki w dość dramatycznym spotkaniu pokonały drużynę UKS Varsovia Warszawa 15:14. Najlepszą zawodniczką w roczniku 2003 i młodsze została Anastazja Liebing z Gniezna. Najlepszą bramkarką wybrano Oliwię Zimnicką z MTS Kwidzyn a najwięcej bramek zdobyła Oliwia Szczepanek z Radzymina. Do „najlepszej siódemki” turnieju nominowane zostały: Oliwia Gołębiowska i Oliwia Radzikowska z Koszalina, Weronika Dąbek i Laura Milewska z Kwidzyna, Paulina Kabacińska i Agata Alwin z Gniezna oraz Weronika Szmytkowska z Kowalewa Pomorskiego. W roczniku starszym 2001 i mł. najlepszą zawodniczką została Sandra Guziewicz z Kwidzyna, najskuteczniejszą piłkarką okazała się zawodniczka ROKiS Radzymin Aleksandra Kaczor, a najlepszą bramkarką wybrano Małgorzatę Ciążko z Varsovi Warszawa. W „najlepszej siódemce” znalazły się: Karolina Kobyłko i Weronika Weilant – Kwidzyn, Julia Filipek i Justyna Świerzewska – Radzymin, Julia Korytkowska – Buk, Zuzanna Deiman – Varsovia Warszawa, gnieźnianki Martyna Dolacińska. Wybrano także najlepsze zawodniczki swoich drużyn. Ponadto rozlosowano wśród wszystkich uczestników turnieju dwa rowery. Zawody te wsparte zostały przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Gniezna, firmy: URBIS, MPK, Hummel Polska, TomJan, Kompleks Ubezpieczeń, Pizzeria Capri oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Tegoroczne zawody wpisane zostały w cykl turnieji „Nasz Droga Do EURO”. Cały turniej należy uznać za bardzo udane przedsięwzięcie zarówno organizacyjne jak i sportowe. W tym roku w imprezie tej wzięło udział blisko 500 uczestników.

Wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Cup 2015”:

Kategoria DZIECI (2003 i mł.)

UKS Tuzinek SP 12 Gniezno

MTS Kwidzyn

KU AZS Politechnika Koszalińska

UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie

UKS Varsovia Warszawa

UKS Marcovia Marki

ROKiS Radzymin

KKS Polonia Kępno

UKS Drwęca – Novar Lubicz

UKS Vambresia Wąbrzeźno

UKS Pantery Dopiewo

MKS Agrykola Warszawa

MKS Zagłębie Lubin

UKS Tuzinek 04 Gniezno

MKS Ochota Warszawa

SS Zjednoczeni Lubrza

Kategoria MŁODZICZKA (2001 i mł.)

MTS 01 Kwidzyn

ROKiS 01 Radzymin

MKS MOS 01 Gniezno

UKS Varsovia Warszawa

UKS Bukowia Buk

MKS Ochota Warszawa

MTS 02 Kwidzyn

UKS Drwęca – Novar I Lubicz

MKS Agrykola Warszawa

KU AZS Politechnika Koszalińska

SS Zjednoczeni Lubrza

MKS Zagłębie 01 Lubin

ROKiS 02 Radzymin

MKS MOS 02 Gniezno

MKS Zagłębie 02 Lubin

UKS Drwęca – Novar II Lubicz