Świdnica Cup 2015

 

Festiwal Piłki Ręcznej – Świdnica Cup idzie śladem piłkarskiego Silesian Cup i staje się jedną ze sportowych wizytówek Świdnicy.

W czwartej edycji zawodów, które w dniach 4-6 września odbywały się w czterech halach w Świdnicy i Witoszowie wystąpiło blisko 40 zespołów z Polski, Czech i Niemiec. Każdy z prawie 700 młodych szczypiornistów wyjechał z nagrodą, a organizatorzy – ŚKPR Świdnica – zebrali bardzo wysokie oceny za stworzenie znakomitego turnieju.

Po raz pierwszy w historii imprezy walczono w czterech halach. Chłopcy rywalizowali w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, młodzicy w Witoszowie, natomiast juniorzy młodsi w hali lodowiska i na Zawiszowie w Świdnicy.

Najlepsi okazali się młodzi szczypiorniści z Głogowa, Legnicy i Grodkowa. Gospodarze – ŚKPR Świdnica najlepiej spisali się w najmłodszej kategorii. Zespół Ryszarda Pietrzykowskiego zajął trzecie miejsce i zgarnął dwie nagrody indywidualne. Aleksander Zelek został uznany najlepszym zawodnikiem, a Paweł Karpiński bramkarzem turnieju. – Poziom sportowy był bardzo wysoki i już dzisiaj zespoły sygnalizują chęć wzięcia udziału w przyszłorocznym turnieju mówił tuż po zakończeniu Świdnica Cup prezes ŚKPR-u Jan Masłowski.

Wydarzeniu patronowali prezydent Świdnicy: Beata Moskal-Słaniewska, wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz posłowie na Sejm RP Teresa Świło i Robert Jagła.

Tak wielkie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez wsparcia partnerów i sponsorów: Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej, Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Ludowych Zespołów Sportowych, Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park, Funduszu Regionu Wałbrzyskiemu, Galerii Świdnickiej, firmy Bikolor, firmy Geoprojekt. Antikor, Algida.

Świdnica Cup. Klasyfikacje końcowe

Juniorzy młodsi

  1. Olimp Grodków, 2. Dziewiątka Legnica, 3. KWJM Śląsk, 4. Spartakus Zielona Góra, 5. Śląsk Wrocław, 6. Trójka Nowa Sól, 7. ŚKPR Świdnica, 8. NH Nachod, 9. Chrobry Głogów, 10. TS Siemiatycze, 11. NSV Gelb-Weiss Goerlitz, 12. Nike Kalisz

Najlepszy zawodnik: Jakub Adamski (Śląsk)

Najlepszy bramkarz: Dawid Balcerek (Olimp)

Najlepszy strzelec: Patryk Król (Dziewiątka)

Drużyna Fair Play: NH Nachod

Młodzicy

  1. Dziewiątka I Legnica, 2. TS Siemiatycze, 3. Chrobry I Głogów, 4. MKS I Poznań, 5. Tęcza Kościan, 6. MKS II Poznań, 7. Nike Kalisz, 8. Chrobry II Głogów, 9. ŚKPR I Świdnica, 10. ŚKPR Świdnica, 11. Dziewiątka II Legnica, 12. Spartakus Zielona Góra

Najlepszy zawodnik: Kacper Gołda (Dziewiątka)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Przesmycki (Dziewiątka)

Najlepszy strzelec: Michał Czarnecki (Dziewiątka)

Drużyna Fair Play: Nike Kalisz

Chłopcy

  1. Chrobry Głogów, 2. Dziewiątka I Legnica, 3. ŚKPR I Świdnica, 4. Szczypiorniak Ostrów Wlkp. 5. MKS Poznań, 6. Śląsk Wrocław, 7. NH Nachod, 8. Żagiew Dzierżoniów, 9. ŚKPR II Świdnica, 10. Dziewiątka II Legnica

Najlepszy zawodnik: Aleksander Zelek (ŚKPR)

Najlepszy bramkarz: Paweł Karpiński (ŚKPR)

Najlepszy strzelec: Filip Kruszelnicki (Dziewiątka)

Drużyna Fair Play: Żagiew Dzierżoniów

 

Więcej o turnieju na stronie: swidnicacup.pl