Strona główna | EHF Euro 2016 | Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu

 

Związek Piłki Ręcznej w Polsce przyłączył się do akcji „Bądź aktywny”, która wpisuje się w program Europejskiego Tygodnia Sportu. W stołecznej Szkole Podstawowej nr 100 pod okiem reprezentantek Polski kobiet trenowało 40 dzieci.

Uczniów, chłopców i dziewczynki, z klas 5 i 6 podzielono na dwie grupy. Każda z nich miała zaplanowane godzinne zajęcia. Uczestnicy z lepszym lub gorszym skutkiem radzili sobie z poszczególnymi ćwiczeniami. Wszystkim towarzyszyły śmiechy, słoneczna pogoda i …maskotka Men’s EHF Euro 2016 , czyli High Five.

Zajęcia prowadziły reprezentantki kraju: Monika Stachowska, Patrycja Królikowska, Hanna Sądej, Joanna Waga, Agnieszka Jochymek, Joanna Gadzina i Katarzyna Pasternak. – Gdy grałam w Nowym Sączu to w klubie nie brałyśmy udziału w takich akcjach. Teraz, gdy przeniosłam się do Szczecina, wiem, że coś takiego się szykuje. W kadrze po raz pierwszy w czymś takim uczestniczę. To zmierza w dobrym kierunku. Słyszałam, że tym dzieciom to się podoba – oceniła Gadzina.

Piłka ręczna rzadko gości w SP 100. Głownie wynika to z racji małych wymiarów hali sportowej, która w grach zespołowych przystosowana jest siatkówki i unihokeja. – Nasi uczniowie brali już udział w akcji na większą skalę, która odbyła się w hali Torwar. Nie mamy klas sportowych, ale jakoś sobie radzimy w rywalizacji. W zeszłym roku wygraliśmy rozgrywki dzielnicowe na Ursynowie w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Burmistrz dzielnicy obiecał rozbudowę placówkę – powiedział nauczyciel wuefu, Tomasz Kurek.

Po zajęciach dzieci wianuszkiem obległy kadrowiczki. Cenne autografy złożone na specjalnie wydanych kartach wzbogaciły kolekcje uczniów. Szkoła otrzymała od ZPRP dwa komplety znaczników (koszulki) do gry a także tabliczki pod notatki.

Programowi Europejskiego Tygodnia Sportu patronuje Komisja Europejska. Inicjatywę wsparła Europejska Federacja Piłki Ręcznej, która zorganizowała Europejski Otwarty Dzień Piłki Ręcznej, wsparty przez krajowe federacje.