Strona główna | Slider | Olimpijskie pożegnanie lata

Olimpijskie pożegnanie lata

 

Strefa piłki ręcznej podczas pikniku „Olimpijskie pożegnanie lata” w Katowicach to także możliwość zobaczenia (po raz pierwszy w historii) siedmiu medali, które wywalczyły zespoły narodowe Polski. Przy okazji w strefie można było otrzymać autograf Iwony Nabożnej, Marcina Lijewskiego i Zygfryda Kuchty, czyli naszych reprezentantów, którym przyczynili się do  zdobycia tych wspaniałych trofeów.
Już po raz osiemnasty został zorganizowany piknik pod egidą PKOl. Nie mogło oczywiście zabraknąć strefy Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który promował zbliżające się EHF Euro 2016.

Piknik otworzył prezes PKOl i ZPRP Andrzej Kraśnicki. Wiele dyscyplin swój program zaprezentowało w nowo otwartym Międzynarodowym Centrum Kongresowym – największym obiekcie tego typu w Polsce.

Na imprezę przybyło wielu znanych olimpijczyków i mistrzów świata i Europy. Piłkę ręczną reprezentowali Iwona Nabożna, Marcin Lijewski i Zygfryd Kuchta. To m.in. ich dorobek medalowy można było podziwiać w strefie piłki ręcznej. Po raz pierwszy w historii siedem polskich handbalowych krążków wywalczonych przez reprezentacje Polski zaprezentowano w jednym miejscu!

ZPRP przygotował ponadto wiele innych atrakcji, gier i zabaw dla wszystkich fanów piłki ręcznej. W tym konkursów sprawnościowych i ciekawych nagród, w tym gadżetów związanych z EHF Euro 2016.

Wewnątrz MCK powstało pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej oraz dwa boiska do street handballa, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w jednej z najatrakcyjniejszych gier zespołowych!

Kibice zobaczyli „Trening z Mistrzem”. W głównej roli wystąpił dwukrotny medalista mistrzostw świata, olimpijczyk z Pekinu,  Marcin Lijewski z udziałem śląskich dzieci oraz zinnych olimpijczyków. Najmłodsi mogli poznać zasady gry w szczypiorniaka i poczuć się jak na prawdziwym treningu!

Ponadto w strefie Euro2016 dzieci miały do swojej dyspozycji specjalny kącik, a w nim malowano twarze, rysowano oraz rozdawano przeróżne gadżety!

Dzięki firmie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo – sponsorowi strategicznemu polskiej piłki ręcznej kibice mogli spróbować swoich sił w grach zręcznościowych. Można było dokonać pomiaru prędkości przy rzucie piłką ręczną lub pokonać Sławomira Szmala, którego podobizna stanęła w bramce. Na amatorów sztuki czekały wystawy portretur osób związanych z piłką ręczną oraz fotogramy obrazujące „Naszą Drogę do Euro”. Naszą czyli męskiej reprezentacji Polski przygotowującej się do najważniejszej imprezy w historii rodzimego handballu.
Pod koniec pikniku strefę odwiedziła trójka zawodników, Vive Tauron Kielce: Mariusz Jurkiewicz, Paweł Paczkowski i Mateusz Kus.

Dodatkową atrakcją była gra miejska, która przeprowadziła uczestników przez osiem zręcznościowych stacji. Wszystkim aktywnością towarzyszyły maskotki EHF Euro 2016 High Five oraz ulubienic dzieci – Gazuś.