Strona główna | Europejskie Puchary | LM: Sensacja w Płocku, Orlen Wisła wydarła punkt MKB-MVM Veszprem

LM: Sensacja w Płocku, Orlen Wisła wydarła punkt MKB-MVM Veszprem

 

Orlen Wisła Płock zremisowała z MKB-MVM Veszprem 27:27 (11:13) w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. W 53. minucie podopieczni Manolo Cadenasa przegrywali czterema bramkami, ale dzięki znakomitej postawie końcówce udało im się odrobić straty i uratować cenny punkt w starciu z faworyzowanymi rywalami!

slider._ski2465gk-is-90

Płocczanie przez niemal całe sobotnie spotkanie gonili wynik. Veszprem już na starcie rywalizacji wypracowało sobie nieznaczną przewagę i szybko odskoczyło Nafciarzom na dystans kilku trafień. W 6. minucie goście prowadzili już 3:1, a chwilę później ich przewaga wzrosła do stanu 6:3.

Wisła do remisu doprowadziła co prawda jeszcze przed przerwą (8:8), ale seria strat i błędów w końcówce pierwszej połowy pozwoliła Veszprem powrócić na prowadzenie. Po trzydziestu minutach gry mistrzowie Węgier mieli dwie bramki zaliczki (13:11), a tuż po rozpoczęciu drugiej połowy powiększyli swą przewagę do czterech trafień.

Jeszcze w 53. minucie Nafciarze przegrywali 22:26 i nic nie wskazywało na to, że będą w stanie odwrócić losy meczu. W 59. minucie bramka Momira Ilicia wysunęła gości na prowadzenie 27:25, jednak to do wicemistrzów Polski należeć miały ostatnie słowa. Trafienia Tiago Rochy oraz Dmitrija Żytnikowa zapewniły płockiej drużynie remis i niezwykle cenny punkt na samym starcie zmagań w Lidze Mistrzów.

Liga Mistrzów (grupa A):

Orlen Wisła Płock – MKB-MVM Veszprém 27:27 (11:13)

Orlen Wisła: Corrales, Wichary – Daszek, Racotea 1, Wiśniewski, Pusica, Ghionea 3, Rocha 9, Zelenović 4, Montoro, Tarabochia 4, Konitz, Oneto Zuinga 1, Nikcević 1, Żytnikow 4.

Veszprém: Alilović, Mikler – Gulyas, Ivancsik, Schuch, Ilić 4, Palmarsson 1, Nilsson 6, Nagy 3, Zeitz 1, Ugalde 3, Marguc 6, Rodriguez 2, Terzić, Lekai 1, Slisković.