Strona główna | Nasza droga do EURO 2016 | Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Łukovia Cup

Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Łukovia Cup

 

W dniach 18-20 września rozgrywany był XVI Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt Łukovia Cup.

Organizatorem turnieju był klub SPR Łukovia Łuków (www.lukovia.pl).
W turnieju wzięło udział 14 drużyn, które rozgrywały swoje mecze na trzech halach.
W starszej kategorii rywalizowało dziewięć drużyn z rocznika 2000/2001. Zwyciężyły zawodniczki z Kadry Mazowsza, przed UKS Varsovia Warszawa i drużyną gospodyń SPR Łukovia Łuków.
W kategorii młodszej – rocznik 2002 i młodsze wzięło udział pięć drużyn. Wygrały zawodniczki SPR Łukovia Łuków, przed UKS Olimpia Końskie i UKS Sprint Ulan-Majorat.
XVI Turniej Łukovia Cup był jednym z trzydziestu turniejów wspieranych przez Związek Piłki Ręcznej w ramach akcji “Nasza Droga do Euro 2016”, polegającej na promocji Mistrzostw Europy Mężczyzn, które odbędą się w Polsce w styczniu 2016 roku.
Wszystkie zawodniczki i trenerzy biorący udział w zawodach otrzymali upominki promujące Euro 2016.

Końcowe klasyfikacje:

Kat. I – rocznik 2000/2001:
1     Kadra Mazowsza
2     UKS Varsovia Warszawa
3     SPR Łukovia Łuków
4     MOSiR Siemiatycze
5     Korona Handball Kielce
6     UKS Olimpia Kolno
7     UKS Olimpia Końskie
8     KKS Polonia Kępno
9     UKS Dwójka Małkinia

Najlepsza zawodniczka turnieju: Joanna Wójcik (Kadra Mazowsza)
Król strzelców: Vanessa Gajewska (KKS Polonia Kępno)
Najlepsza bramkarka turnieju: Natalia Koc-Toczyska (MKS Varsovia Warszawa)

Najlepsza “Siódemka” Turnieju: Natalia Popis (Kadra Mazowsza), Pola Janowska (Kadra Mazowsza), Weronika Buczek (UKS Varsovia Warszawa), Ola Janicka (UKS Varsovia Warszawa), Natalia Skwarek (SPR Łukovia Łuków), Anita Doroszkiewicz (MOSiR Siemiatycze), Julia Jobda (Kadra Mazowsza).

Kat. II – rocznik 2002 i młodsze:
1     SPR Łukovia Łuków
2     UKS Olimpia Końskie
3     UKS Sprint Ulan-Majorat
4     MKS Karczew
5     UKS Dwójka Małkinia

Najlepsza zawodniczka turnieju: Anita Kania (UKS Olimpia Końskie)
Król strzelców: Weronika Mazur (UKS Sprint Ulan – Majorat)
Najlepsza bramkarka turnieju: Kinga Kamecka (SPR Łukovia Łuków)

Najlepsza “Siódemka” Turnieju: Zuzanna Kruszewska (UKS Dwójka Małkinia), Marta Wierzchowska (UKS Sprint Ulan-Majorat), Julia Gaj (MKS Karczew), Wiktoria Niebudek (UKS Olimpia Końskie), Natalia Duszyńska (SPR Łukovia Łuków), Julia Sposób (UKS Sprint Ulan-Majorat), Emilia Zaręba (SPR Łukovia Łuków).

DSCF9594 DSCF9686 DSCF9691