Strona główna | EHF Euro 2016 | Euro2016: kolejna pula biletów w sprzedaży

Euro2016: kolejna pula biletów w sprzedaży

 

W czwartek, 1 października o godz. 12.00 rozpoczyna się kolejna faza dystrybucji biletów na mecze Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn Polska 2016, który w styczniu przyszłego roku odbędą się w Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz we Wrocławiu.

Do sprzedaży trafią wejściówki na wszystkie dni meczowe we wszystkich arenach, w których odbędzie się EURO 2016. Bilety są dzienne tzn. uprawniają do oglądania wszystkich spotkań rozgrywanych tego samego dnia. W sumie do rąk kibiców trafi ponad 20 000 biletów z czego aż 12 000 będzie stanowiła transza na spotkania w Tauron Arena Kraków, w której grać będzie Reprezentacja Polski. Ceny na mecze z udziałem Polaków zaczynają się od 99 złotych natomiast na spotkania w Spodku, ERGO ARENIE oraz Hali Stulecia od 39 zł.

2015.05.02 KRAKOW ARENA PILKA RECZNA HANDBALL MIEDZYNARODOWY TURNIEJ W PILCE RECZNEJ MEZCZYZN KRAKOW KATOWICE EUROPEAN CUP MECZ POLSKA - EGIPT N/Z ARENA KRAKOW FOTO NORBERT BARCZYK / PRESS FOCUS

– Sprzedaż biletów na EURO 2016 nabiera tempa, obserwujemy ogromne zainteresowanie z całej Europy, do tej pory po bilety zgłosili się kibice z 14 krajów uczestniczących w Mistrzostwach Europy. Federacje ze Szwecji, Niemiec i Słowenii zamówiły pełne przysługujące im kontyngenty, zapotrzebowanie zagranicznych kibiców z każdym dniem rośnie, a największego zainteresowania spodziewamy się w najbliższych tygodniach – powiedział Wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016 Marcin Herra.
Sprzedaż kolejnej puli biletów rozpocznie się 1 października o godz. 12.00 za pośrednictwem portalu ebilet.pl, który jest Oficjalnym Partnerem Biletowym ME 2016. Każda osoba może nabyć maksymalnie 6 sztuk. Zapraszamy do zapoznania się z Przewodnikiem Kibica EURO 2016, który jest dostępny na www.zprp.pl.

Mistrzostwa Europy Piłkarzy Ręcznych odbędą się w dniach 15-31 stycznia przyszłego roku w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. Weźmie w nich udział 16 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy:

Grupa A (Kraków) – Polska, Francja, Serbia i Macedonia

Grupa B (Katowice) – Chorwacja, Islandia, Białoruś i Norwegia

Grupa C (Wrocław) – Niemcy, Hiszpania, Szwecja i Słowenia

Grupa D (Gdańsk) – Dania, Węgry, Rosja i Czarnogóra

Reprezentacja Polski w fazie wstępnej będzie rywalizować w grupie A i swoje mecze rozegra w dniach 15 (z Serbią), 17 (z Macedonią) i 19 stycznia (z Francją) w Krakowie. Do dalszej fazy rywalizacji zakwalifikują się po trzy najlepsze zespoły z każdej z grup. W przypadku awansu Polacy swoje mecze będą rozgrywali również w Krakowie. Mecze półfinałowe, spotkanie o 3 miejsce oraz finał także odbędą się pod Wawelem. Pełny harmonogram gier dostępny jest na oficjalnej stronie mistrzostw pol2016.ehf-euro.com.

Przypominamy, iż trwa sprzedaż biletów na Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn, który odbędzie się w dniach 7-8 listopada w hali ERGO ARENA w Gdańsku. Wejściówki zostały podzielone na 5 kategorii cenowych, najtańsze można nabyć za 19 zł. Sprzedaż jest prowadzona za pośrednictwem portalu www.ebilet.pl. Turniej będzie miał bardzo mocną obsadę, bo oprócz Reprezentacji Polski zagrają aktualni brązowi medaliści mistrzostw Europy Hiszpanie, wicemistrzowie olimpijscy z Londynu Szwedzi oraz Rosjanie, którzy będą rywalami Polaków w sobotnim półfinale o godz. 17:30. W drugim meczu, o 15:00 Hiszpania zagra ze Szwecją. Zwycięzcy zmierzą się w niedzielnym finale o godz.20:00 natomiast pokonani zagrają w spotkaniu o 3 miejsce o 17:30.