Strona główna | Seniorki | Biało-czerwone przygotowują się do pierwszych spotkań w kwalifikacjach ME

Biało-czerwone przygotowują się do pierwszych spotkań w kwalifikacjach ME

 

Reprezentantki Polski przygotowują się w Lubinie do pierwszych spotkań w ramach kwalifikacji do finałów Mistrzostw Europy – Szwecja 2016. Już w środę w Lubinie Biało-czerwone podejmą Finlandię, a trzy dni później zagrają na wyjeździe ze Słowacją.

Nasze zawodniczki trenują dwa razy dziennie i ze spokojem czekają na potyczkę ze Skandynawkami. Finlandia to teoretycznie najsłabszy rywal w grupie.

– Jest to zespół, który przebijał się przez preeliminacje i wygrał swoją grupę. Dla nas to zupełnie nowy rywal, mamy nagrania z ich meczami, więc na pewno będziemy dobrze przygotowani do tego spotkania – zapewnia Antoni Parecki, asystent selekcjonera kadry.

_DSC2937

W kadrze powołanej na pierwsze dwa mecze eliminacji znalazło się 26 zawodniczek, w tym od lat reprezentująca barwy lokalnego Metraco Zagłębia, Agnieszka Jochymek.

– Na pewno zrobię wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony w tym meczu. Sama myśl o grze w koszulce z orzełkiem na piersi przed lubińską publicznością jest dla mnie bardzo budująca i motywująca – mówi skrzydłowa Miedziowych i reprezentacji Polski.

Z kolei w sobotę podopieczne Kima Rasmussena zagrają w Sali, nieopodal Bratysławy, ze Słowacją. To może być kluczowe spotkanie dla układu sił w grupie.

– Na pewno w tych kwalifikacjach nie będzie łatwych meczów. Na każde spotkanie nastawiamy się z ogromną mobilizacją. Nie dzielimy meczów na łatwiejsze i trudniejsze, na każdym kolejnym skupiamy się tak samo – mówi Emila Galińska.

Kadra piłkarek ręcznych po raz pierwszy w historii gościć będzie w Lubinie.

– Pozytywnie przyjęłam tę informację. Lubię tu przyjeżdżać na mecze ligowe ze swoim zespołem, także cieszę się, że zagra tutaj kadra – dodaje Galińska, zawodniczka Vistalu Gdynia.

Spotkanie Polska – Finlandia rozpocznie się o godzinie 20:00 w hali RCS w Lubinie. Mecz Słowacja – Polska zaplanowano na 10 października na godzinę 18:00 w hali sportowej w Sali.