Strona główna | Seniorki | Trening otwarty i spotkanie z kibicami

Trening otwarty i spotkanie z kibicami

 

Otwarty trening kobiecej reprezentacji Polski był ostatnim spotkaniem kadrowiczek z kibicami przed meczem kwalifikacji ME z Finlandią. Zajęcia obserwowało ponad stu fanów z Lubina, którzy  wcielili się także w rolę dziennikarzy, zadając zawodniczkom pytania podczas spotkania z kadrowiczkami.

Po krótkiej treningowej rozgrzewce i grze w piłkę nożną przyszedł czas na zajęcia związane z piłką ręczną. Na parkiecie można było zobaczyć najlepsze polskie piłkarki ręczne, zarówno te grające w polskiej lidze, jak i najlepszych klubach w Europie.

Po treningu przyszedł czas na spotkanie z zawodniczkami kadry. W sali konferencyjnej hali RCS pojawiły się szczypiornistki, związane z lubińskim klubem, Agnieszka Jochynmek, reprezentująca na co dzień barwy Metraco Zagłębia, a także jej niedawne klubowe koleżanki, Monika Maliczkiewicz, Kinga Achruk oraz Klaudia Pielesz.

Tym razem w rolę dziennikarzy, zadających pytania wcielili się kibice. Poruszany był temat diety sportowca, nauki języków obcych, najlepszych wspomnień związanych z występami w Lubinie. Największą uwagę fanów skupiała Kinga Achruk. Rozgrywająca reprezentacji Polski i czarnogórskiej Podgoricyodpowiadała na pytania związane ze swoim klubem, triumfem w Lidze Mistrzyń, opowiadała także o najlepszych latach spędzonych w Lubinie.

Dowiedzieliśmy się także, że Monika Maliczkiewicz szlifuje język francuski – Jak na razie jestem na poziomie, dzięki któremu mogę porozumiewać się na parkiecie – mówi popularna „Łosiu”, która od obecnego sezonu występuje we francuskim Handball Cercle Nimes.

Jutro lubińskim obiektem zawładnie reprezentacja Polski i jej kibice. O godzinie 20:00 Biało-czerwone rozegrają swój pierwszy mecz w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy.  Trzy dni po meczu z Finlandią Polki zagrają na wyjeździe ze Słowacją.