Strona główna | Seniorki | Iwona Niedźwiedź: Słowaczki to dużo bardziej wymagający rywal

Iwona Niedźwiedź: Słowaczki to dużo bardziej wymagający rywal

 

Bardzo dobra postawa Polek w drugiej części meczu z Finlandią pozwoliła odnieść wysokie zwycięstwo i zrobić pierwszy krok w stronę awansu do Mistrzostw Europy 2016. Na słowa pochwały zasłużyła szczególnie defensywa Biało-czerwonych. Teraz przed zawodniczkami Kima Rasmussena wyjazdowy mecz przeciw Słowacji. – Nasze południowe sąsiadki to dużo bardziej wymagający rywal – przestrzega rozgrywająca Iwona Niedźwiedź.

Podopieczne Kima Rasmussena potrzebowały czasu, by zdominować przyjezdne i wypracować przewagę. Popisem gry była druga połowa spotkania, podczas której Polki straciły tylko cztery bramki.

07.10.2015 LUBIN PILKA RECZNA KOBIET KWALIFIKACJE DO MISTRZOSTW EUROPY 2016 HANDBALL 2016 WOMENS EUROPEAN CHAMPIONSHIP QUALIFICATION POLSKA - FINLANDIA (POLAND VS. FINLAND) N/Z FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

– Brawa dla całego zespołu i dla fantastycznej publiczności w Lubinie, gdzie hala wypełniła się do ostatniego miejsca, za co ogromnie dziękujemy. Nie oszukujmy się, zespół z Finlandii nie jest czołówką piłki ręcznej, ale dziewczyny pokazały, że potrafią grać. Zaprezentowały typowo skandynawską piłkę ręczną, szybkie podania. W pierwszej połowie przysporzyły nam trochę problemów. Może trochę z naszej winy, co wynikało z rozluźnienia. Nie ujmując Finlandii, nie powinniśmy się zniżyć do poziomu przeciwnika. Może w drugiej połowie bardziej się spięłyśmy, stąd wysokie zwycięstwo. Na pewno nie ustrzegłam się błędów. Dwie, trzy piłki były ewidentnie moje, bo zaspałam.  – oceniła po spotkaniu bramkarka Anna Wysokińska.

07.10.2015 LUBIN PILKA RECZNA KOBIET KWALIFIKACJE DO MISTRZOSTW EUROPY 2016 HANDBALL 2016 WOMENS EUROPEAN CHAMPIONSHIP QUALIFICATION POLSKA - FINLANDIA (POLAND VS. FINLAND) N/Z IWONA NIEDZWIEDZ FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Początkowo przyjezdne wykazały się ambicją i wolą walki i zaciekle rywalizowały z czwartą drużyną świata. Polki natomiast lepiej radziły sobie pod własną bramką.

– Można mieć dużo zastrzeżeń do naszej gry w ataku pozycyjnym, bo defensywa nawet nieźle funkcjonowała. Wpadały nam co prawda bramki, które teoretycznie nie powinny wpaść, ale wiedziałyśmy, że w meczu z Finlandią takie trafienia będziemy tracić. Nie byłyśmy jednak przygotowane na nieskuteczność. Ten właśnie element spowodował, że pierwsza odsłona nie wyglądała tak, jak byśmy chciały – analizowała rozgrywająca Biało-czerwonych, Iwona Niedźwiedź.

Przed Polkami wyjazdowy mecz przeciw Słowacji. Tym razem rywal będzie mocniejszy, jednak celem jest powrót do kraju z dwoma punktami.

– W sobotę spotkamy się z zupełnie innym przeciwnikiem. Słowacja jest dużo bardziej wymagająca, grająca szybszą piłkę ręczną, niż Finlandia. Będziemy musiały od pierwszej minuty być bardziej skoncentrowane i bardziej skuteczne, jeśli chcemy wywieźć punkty, a właśnie taki mamy plan. Absolutnie nie możemy być uśpione spotkaniem w Lubinie i tylko dwunastoma straconymi bramkami – przestrzega Niedźwiedź.

W swym pierwszym meczu w kwalifikacjach ME 2016 Słowaczki wysoko przegrały na wyjeździe (19:32) z faworytkami grupy 5. Węgierkami.