Strona główna | EHF Euro 2016 | 3400 osób grało w piłkę ręczną na Orlikach

3400 osób grało w piłkę ręczną na Orlikach

 

Ponad 3400 osób na 140 orlikach w całej Polsce wzięło udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w największym treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie. Akcja zorganizowana została w ramach programu „Nasza Droga do EURO 2016”.

Największa masowa lekcja szczypiorniaka odbyła się o jednej porze i według takiego samego schematu. Uczestnicy treningu po krótkiej rozgrzewce wykonywali ćwiczenia z piłkami: wyścigi rzędów (toczenie piłki prawą i lewą ręką, kozłowanie piłki prawą i lewą ręką, bieg z krążeniem piłki wokół tułowia), trafianie w słupek i gra w dziesięć podań. Zajęcia trwały 45 minut. Całość rejestrowana była na kamerze, zgodnie z zasadami trening obserwowali również świadkowie.

Obecnie trwa zbieranie dokumentacji foto i wideo z miejscowości, które wzięły udział w akcji. Następnie zostanie ona sprawdzona pod względem zgodności i poprawności, po czym przesłana do biura głównego Księgi Rekordów Guinessa.

By rekord został uznany przez Guinness World Record, spełnionych musiało zostać kilka warunków. Podstawowym było rozpoczęcie i zakończenie treningów o tej samej godzinie. Każda lekcja musiała też wyglądać i przebiegać według tego samego schematu. Dodatkowo na każdym Orliku próbę obserwować musiało co najmniej dwóch świadków, a całe wydarzenie musiało zostać udokumentowane foto i wideo.

Organizatorami akcji byli Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.