Strona główna | EHF Euro 2016 | Magazyn Polska 2016

Magazyn Polska 2016

 

Dziś o godz. 20:00 zapraszamy do Polsat Sport News na kolejne wydanie „Magazynu Polska 2016”. Tematami przewodnimi będą trudne życie na kole i promocja EHF Euro 2016. Gwiazdy reprezentacji Polski opowiedzą, jak czują się na planie filmu promującego styczniowe mistrzostwa Europy, a Julen Aguinagalde zdradzi tajemnice gry na tej właśnie pozycji.

1335970

Kilka tygodni temu widzowie magazynu Polska 2016 mogli zobaczyć, na czym polega praca bramkarza w piłce ręcznej. Nadszedł czas na poznanie i zrozumienie specyfiki gry na kolejnej pozycji – obrotowego. Na specjalny trening zaprosił nas do Kielc jeden z najlepszych specjalistów od gry na kole, Julen Aguinagalde.

O niełatwym życiu na linii szóstego metra opowiedzą też goście programu – byli reprezentacyjni obrotowi – Artur Siódmiak (dziś ekspert Polsatu Sport) i Radosław Wasiak (dyrektor sportowy Vive Tauron Kielce). Swoimi wspomnieniami z gry na kole podzieli się z pewnością człowiek, który jako junior grał właśnie na tej pozycji, czyli… Marcin Herra.

Ale obecność w studiu wiceprezesa ZPRP i szefa komitetu organizacyjnego mistrzostw Europy pozwoli porozmawiać o coraz intensywniejszej promocji styczniowego turnieju. Reporterzy Polsatu byli obecni w miejscu, gdzie kręcono spot promocyjny Euro oraz teledysk do oficjalnej piosenki mistrzostw.

Zaprezentujemy też rozmowę z ministrem spraw zagranicznych w rządzie Ewy Kopacz, Grzegorzem Schetyną. Kierowany przez niego resort podpisał niedawno umowę z ZPRP, na mocy której ma pomóc w promocji Euro 2016 poza granicami Polski.

Program poprowadzi Szymon Rojek. Zaczynamy o 20.00 w Polsacie Sport News.