Strona główna | EHF Euro 2016 | Mała Liga Piłki Ręcznej

Mała Liga Piłki Ręcznej

 

Fundacja VIVE Serce Dzieciom turniej Małej Ligi Piłki Ręcznej organizuje dla uczniów w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy nie są zrzeszeni w żadnych klubach. Turniej jest ważną pozycją w kalendarzu sportowym niejednej szkoły już od 12 lat a w tym roku jest częścią programu “Nasza Droga do EURO 2016”.

Dla małych środowisk, w których niewiele odbywa się imprez sportowych Mała Liga jest zawsze dużym wydarzeniem. Sami uczniowie przypominają nauczycielom o zgłoszeniu szkoły do zawodów. Nauczyciele wiedzą, że kibic jest tak samo ważny jak zawodnik – Regulamin przewiduje nagrody za kulturalny doping. Uczniowie przygotowują specjalne plakaty, okrzyki – uczą się kibicowania. Dzieci wiedzą, że promowane są postawy fair-play wśród zawodników, trenerów i kibiców. MLPR sprzyja zainteresowaniu sportem nie tylko zawodników, ale i reszcie społeczności szkolnej.

Małą Ligę rozgrywamy w halach szkolnych i miejskich: w październiku eliminacje, w listopadzie ćwierćfinały i półfinały. Wielki finał jest 2 grudnia w Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej.

Obecnie trwają eliminacje. Dzisiejszy dzień wyłoni kolejnych ćwierćfinalistów.

Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie: http://www.fundacjavive.org/aktualnosci/